On se varmaan sukupuoli, mutta siitähän tässä on juuri erimielisyyttä, mitä se sukupuoli tarkoittaa. Tässä ketjussa sen on joku jopa tulkinnut tarkoittavan vain penetraatiota (hohhoijaa).
En minäkään osaa määritellä. Olen siis nainen, mutta ei se liity minulla stereotyyppiseen sukupuolirooliin eikä vain siihen, millainen keho minulla on. Kyllä se toki osittain kehoonkin liittyy, ja sen vuoksihan tarnssukupuoliset usein haluavat sukupuolenkorjauksen (hormonihoidon, ehkä leikkauksen myös), jotta heidän oma kokemuksensa sukupuolesta ei olisi enää ristiriidassa kehon kanssa.
Jotenkin älytöntä ajatella, että sukupuoli tulee stereotyyppisestä sukupuoliroolista. Eli sen mukaan mies ei enää ole mies, jos hoitaa lastaan. Tai nainen ei ole nainen, jos on parempituloinen kuin miehensä Naurettavaa. Tai hiusten pituutta elämänsä aikana vaihteleva vaihtelisi siinä samalla sukupuoltaan
Yhtä älyttömiä nuo penetraatio-heitot - ihan kuin tietynlaiset genitaalit edellyttäisivät juuri tietynlaista seksin harrastamista. Pakkohan ei ole harrastaa seksiä ollenkaan, mutta ei se varmaan poista ihmisen sukupuolta?