Paljon Onnea Foxille vauhdikkaasti syntyneestä neitokaisesta, oliko minkäkokoinen neiti? Meilläkin on tuo 2.5 vuotias melko uhmakas minua kohtaan, onneksi vauvaan ei kohdista uhmaansa ja kiukkuansa.
nii , nuo on ikäviä nuo haavan tulehtumiset ja vaativat melko pitkiäkin hoitoja, siskollani tulehtui myös sektio haava ja joutui olemaan reilut 2 viikkoa sairaalasssa kun haavaa jouduttiin pitämään auki kun ei muuten lähtenyt paranemaan.Meilläkin vauvalla on tuo rytmi säilynyt suurinpiirtein samana ihan alusta asti, aamupäivisin nukkuu ja syö , sitten iltapäivästä ja illasta on hereillä ja illalla tankataan tiheästi, yöllä nukkuu yhden pitemmän pätkän 3-6 tuntia ja syö tuossa aamuyöstä ja jatkaa heti unia.Joskus on iltaisin pientä kätinää mutta hyvin vähän ja mielelläänhän tuota pikkuista vähän kantaakin, kyllä se vauva-aika on niin lyhyt.
Ristiäispäivän sain sovittua, heinäkuun loppuun meni , mutta vielä en ala niitä suunnittelemaan kun on tuo nimikin hakusessa =)
Tuntuu hullulta että juhannus on jo nyt ja ei kunnon kesää ole ollut ollenkaan, olisihan se kiva että olisi lämmin ja voisi viettää enemmän aikaa ulkona!
Mutta nyt kotihommiin kun vauvakin vielä nukkuu!
Sissi ja vauva tasan 3vko