Tietokoneapua

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pesky Pixie
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Pesky Pixie

Aktiivinen jäsen
11.09.2008
26 526
2
36
Olin jo menossa nukkumaan mut tää piti vielä kysyä. Jos joku verkkokauppa pyytää mua lähettämään kuitin maksusta, jonka olen suorittanut verkkopankin kautta, niin... miten mä sen kuitin siis saan lähetettyä? :D
 
Tulostat sen kuitin vaikka .pdf muotoon ja pistät sähköpostiin ja liitetiedostoksi jos niille sopii? Noin minä itse tekisin. (googlaa vaikka tulosta pdf jos haluat ohjelman, pitäisi olla suht eka listassa)
 
Lataa ja senna PDF-tulostusohjelma, jonka jälkeen voit tulostettaessa valita tulostuksen PDF-tulostimella, jolloin tuloste tallentuu tiedostona PDF-muodossa:

htt p://www.ilmaisohjelmat.fi/pdf-tulostimet
 
Minkä takia siitä pdf pitäisi vääntää? Kyllä kuva riittää. Ärsyttää tämä pdf-fanaattisuus nykyään. Datan toimitusmuoto valitaan tarpeen mukaan, ei itseisarvolla.
 

Yhteistyössä