H
hoh
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja Battimanni:Alkuperäinen kirjoittaja :/:Mun mielestä vaikka kuinka olisi saanut 40e ostaa vähän aiemmin niin kyllä retkille pitääs antaa vähä rahaa mukaan koska yleensä muillakin on rahaa mukana......Mun mielestä opettaja teki kivan jutun ku anto poijalle vähä rahaa.
Ei oo pienelle kiva katsoa vierestä kun muut saa ostaa matkamuistoja mutta itse ei saa.......mieti omalle kohdalle!!!!!
Mietin omalle kohdalle että ostaa tavaraa mikä jää tohon pyöriin kuten noi 13? dinosaurukset mitkä jaksoi kiinnostaa 4 päivää!
Elämä on karua aina ei saa mitä haluaa yksin kertaisesti.
tiedän jo valmiiksi että noi jää tohon lojuun käyttämättöminä ja niistä oli yks rikki heti kättelyssä kun kaatoi sen paketin tohon.
Retki oli ollut antoisa ja tuskin olisi muistanut että toiset on sieltä mitään edes ostanut niitä yli 7? matkamuisto juttuja.
Okei. Jos on ostettu lapsen mielestä kivaa, aikuisen mielestä krääsää, sitten ymmärrän sinua. Edelleen kannattaa jutella open kanssa ihan rauhallisesti asiasta. Mutta miten osti 13e dinot 7 eurolla???