Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Smeagol:niin että onko tasa-arvoa se että jokainen lapsi saa lauantaipussit lauantaina?
tasa-arvoa ei mun mielestä voida rahallisesti antaa, koska jokainen lapsi haluaa erilaisen huomion osakseen. jos yksi saa pyörän, ni ei sen takia voida ostaa pyörän hintaista tavaraa toiselle lapselle jos se ei sellaista tarvitse, vaan lapsen kanssa voi tehdä jotain yhtä arvokasta.
Alkuperäinen kirjoittaja Millenia:Eihän tasa-arvo tarkoita missään täydellistä tasajakoa. Lasten kohdalla se varmaan eniten tarkoittaa sitä, ettei ole epäreilu. Ei se ole mielestäni epäreilua jos esikoinen saa polkupyörän ja pienemmät jotain muuta, kun ei sille pyörälle ole tarvetta. Onko joku jotenkin ehdottanut että tasa-arvo tulee siitä, montako euroa kuhunkin lapseen käytetään?
Alkuperäinen kirjoittaja Madicken04:Kaikki lapset ovat yhtä tärkeitä ja rakkaita? Heistä huolehditaan ja toiveita täytetään kunkin tarpeiden ja tilanteen mukaan. Ei kaikkien tarvi saada samanarvoisia tavaroita tai ihan yhtälaista huomioa, lapset ovat erilaisia niin kuin heidän tarpeensakin.