Tampereella avoimissa kerhoissa käyjät!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kookosta
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

kookosta

Aktiivinen jäsen
02.02.2007
18 491
0
36
Onko kukaan käynyt tuolla Hervannassa olevassa Satosanterin leikkitoimintakeskuksessa? Jos osaisi kertoa millanen paikka se on? Ja eikö sinne tosiaan mahdu enempää kun 12 lasta kerralla kirmaamaan vaikka vanhempi itse olisi mukana ipanaansa vahtimassa? Onko miten suosittu paikka? Pitääkö sinne ihan pakosta ilmottautua etukäteen (Hennerille ainakin pystyy menemään ilmottelematta?)?
 
oho, mahtaa olla suosittu paikka :o

ja tää auttaa sua varmaan ihan hirveästi B) me on käyty kolmessa eri kerhossa eikä mihkään ole tarvinnut ilmottautua, tosin niissä ei ole ollut mitään lukumäärärajoitusta.
 
siis onko se oikeasti sellainen kerho mihin sitten vanhemmatkin menee mukaan? ettei vaan viedä lapsia leikkimään ja siksi on se rajattu määrä?

en mäkään ole jaksanut kahden kanssa Pispalassa käydä kerhoilemassa kuin kerran :ashamed: sen verran kiinnostaa se ruuhkabussi takaisin tänne kahden termiitin kanssa että ei kiitos.
 
Tonne voi jättää lapsen yksinkin ja se maksaa huimat 3,5e mutta jos ite on mukana niin sitten se menee tolla avoimen kerhon periaattella ja on ilmasta.
Mietin vaan että saako siellä sillon olla enempi lapsia ja pitääkö sinne ilmottautua erikseen.
 
Kyl siinä puhelinnumero on mutta tuleeko soitettua puhelinkammosena :ashamed:

Mä jo aattelin jos täällä joku olis tuolla vieraillu ja osais sanoa ettei tartteis pakottaa itteensä soitteleen :D
 

Yhteistyössä