Tammikuun 2001 lapsia

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Yöeläjä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Täältä löytyy tammikuussa -01 syntynyt poika. Reipas ja toimelias rakentajan alku. Hänellä on sisko -02 ja veli-05. Kiltti ja auttavainen isoveli tämä meidän esikoinen. Talvella hiihtää pitkiä lenkkejä ja oppinut juuri ajamaan ilman apupyöriä. Isäänsä aina kaipailee töistä kotiin kun äidistä ei oikein ole apua noissa rakennustöissä.

Ruoka maistuu yleensä hyvin, mutta kasvikset ja hedelmät eivät oikein ole suosiossa. Muutenkin nyt menossa sellainen vaihe, että ennakkoluulot vievät voiton ruokapöydässä. Mitään uutta ei oikein tällä hetkellä saa maistamaan.

Kirjaimet oppinut aikaa sitten, nyt on alkanut selkeästi hahmottamaan jo sanojakin. Haluaisi että koko ajan luettais jotakin. Ihan hyvä merkki, äiti ei vaan ehdi läheskään niin paljoa lukea kun poika toivoisi. Lueskelee aika paljon myös ihan itsekseen Aku Ankkoja ym.

Uskomatonta että jo 5 vuotta siitä kun hänet saimme! :)
 

Similar threads

Yhteistyössä