seksitön suhde?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja AUTTAKAA!
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Pervertti, toisaalta pyöreä nainen voi olla seksikäskin.
Minä aiemmin korostin myös ulkoisia asioita, mutta pornon katselu netistä tekee asiasta vaikeamman. Vika on miehen korvien välissä, ei ap: n pidä itseään syyllistää asiasta.
 
Hei ""mies""
Kirjoituksesi on ihana, se jotenkin uhkuu testosteronia.
Minun kai tulisi loukkaantua mieheni puolesta jne. mutta päinvastoin jotenkin kaihoisasti olen onnellinen että joku mies on tuota mieltä. Pidän miehekkäistä miehistä jota viestisi kuvastaa. Kaihoisa olen kun huomaan, että olen henkisesti sitoutunut mieheeni loppuiäkseni, enkä siten voi enää koskaan kokea rakastavaa, rajua, seksuaalista miestä.
En rohkene kuitenkaan olla niin häijy, että näyttäisin viestisi miehelleni.
 
Hei!

Olen keski-ikäinen nainen ja ollut vuosia naimisissa mieheni kanssa.

Jo alussa hän ei aina ollut kovin kiinnostunut seksitä, mutta sitä oli kuitenkin aika usein. Jo muutamien vuosien kuluttua seksi alkoi hiipua liitosta.
Nyt sitä ei ole juurikaan.

Olen myös hieman ylipainoinen ja mieheni on myös saanut hieman painoa lisää, mutta sen en usko olevan syy haluttomuuteen. Jo seksin vähentyessä muutaman vuoden yhteiselon jälkeen olin vielä täysin normaalipainoinen ellen hieman hoikan sorttinenkin ja silti häntä ei tippaakaan kiinostanut asia. En usko kilojesi olevan syy haluttomuuteen vaan kyllä se on jotain muuta!

 
Kiitos ""AUTTAKAA""
Punastellen.

Aivan hyvin voit miestä mollata asiasta. Koska vaihtoehdot ovat aina huonompia. Kysy häneltä, että voisiko meille tulla mies hoitamaan seksuaalisia tarpeitani. Ihan totta, laita se mies ajattelemaan asiaa, et sinä siinä mitään häviä. Minä tulen sinne kattoon kärpäseksi tukemaan sinua.

En tiedä mitä ajattelet, mutta minun käsissäni nainen on vahaa ja hän totisesti tietää olevansa haluttu ja himoittu.
Voimia Sinulle.
 
Kiitos jälleen viestistäsi ""Mies"".
Olet ihana. Kiitos.
Kumpa miehessäni olisi samoja ominaisuuksia.
Kirjoituksesi sai minut itkemään.
Muistin miltä tuntui tuntea olevansa haluttu. Kumpa voisin saada sen tunteen takaisin.
Olen umpikujassa. En halua menettää miestäni, mutta tuntuu että uhraan liikaa ja tyydyn liian vähään hänen kanssaan.
 
Kokemuksesta voin kertoa, että jollei tunne vetoa toiseen ihmiseen, ei sitä voi millään keinolla lietsoa. Luulisin, että miehesi prioriteeteissa seksi kanssasi ei ole ollut etusijalla. vaan hän on arvostanut sinussa muita ominaisuuksia. Tyydy tilanteeseen, hanki rakastaja tai erotkaa.
 
Elsa, kyllä vetoa toiseen ihmiseen voi lietsoa. Täällä oli jokin aika sitten hieno ketju, missä monet kertoivat rakastuneensa puolisoonsa uudelleen.
Seksi voi päättyä vaikka yhdestä ainoasta väärästä sanasta. Niin herkkä asia se on. Usein seksittömyyden taustalla voi olla väärinkäsitys.
 
Vai ei miehet pysty kun kerran päivässä. Se on paskapuhetta. Jos sun miehen tarttee kuitenkin käydä pornosivuilla ja ei anna sulle, niin mietihän ite, miten asiat on. Jos ois mun mies, se lähtis just. Seksi on elämän ja parisuhteen yks tärkeimpiä juttuja, Jeesustelkoot naistenlehdet mitä tahansa. Ei muuta kun ukko kiertoon, tai hanki varamies. älä ihmeessä elä puutteessa, se näkyy kyllä ennenpitkään naamasta.
 
Miehesi taitaa olla alistava. Hän on nähnyt, että seksi on sinulle tärkeää ja sen takia hän alistaa sinua sillä, että kieltäytyy seksistä kanssasi. Painosi on miehesi syy! Sinä olet täysin alistunut, ja jos et muuta otettasi mitään ei tapahdu koskaan!

Hae kirjastosta kirja: Voiko nainen rakastaa liikaa
Tekijää en muista, mutta luulen, että voit tajuta jotain. Alistaa toista voi niin monella tavalla, myös näin ilman mitään sen suurempaa riitaa! Tämä on minulle hyvin tuttua, olet alistunut, et kiltti!

Nyt rajut otteet kehiin, jos mies lähtee niin sitten menee, mutta tilanteen on muututtava, eikä se muutu, jos et tee mitään radikaalia. Sinä pelkäät liikaa!
 
""..pyöreä nainen voi olla seksikäskin.""

No totta kai seksikkyys on katsojan silmissä jos mikä. Joistakin nimen omaan pyöreä nainen on seksikäs. Toisista taas noin paljon ylipainoinen nainen on ehdoton turn off. Mieltymyksiä on monia ja 30 kg ylipainoa on jo aika paljon ja jos se on miehelle show stopperi niin en tiedä miten hän ""korvien välinsä"" pystyy muuttamaan, niin että tämä asia ei enää haitaa.

Mutta jos ja kun mies selvästi puolisoaan sängyssä välttelee ja seksi on hiipunut samalla kun naiselle on tullut 20 kg lisää ylipainoa, niin kyllä tässä helposti voi olla yhteys. Lisäksi mies on yrittänyt naistaan kannustaa laihduttamaan, joten ei hän ainakaan ylenpalttiseen rehevyyteen ole koukussa.

Sitä paitsi tuollainen ylipaino alkaa olla terveysriski joten riippumatta siitä, mitä tekee parisuhteelleen ja saako sen toimimaan, niin erittäin suositeltavaa olisi painoa reilusti pudottaa.
 
No herranen aika! Jos nainen leviää sängyssä kuin pullataikina selälleen mennessään ja reisien välistä saa etsimällä etsiä sitä tussukkaa, ei siinä himot kuulkaas hyrrää!

Vaimoni on juuri tuollainen valas. Kun hän menee selälleen jo kaulassa olevat läskit leviävät tyynylle inhottavasti. Ei siinä seiso enää Erkilläkään!

Tyydytän tarpeeni hoikan salarakkaani kanssa. Naisella pitää olla vyötärö ja kauniit hoikat reidet. Ennen kuin kaikka naiset alkavat haukkua minun ulkomuotoani, kerron, että käyn punttisalilla ja treenaan kroppaani. Olen siis itse erinomaisessa kunnossa.

 
Joo sulla pitää olla voita molemmin puolin leipää!

Sun ulkonäkösi ei mitenkään oikeuta pettämistä!

Raukka mies, kun ei ensin selvitä asioita kotona!

Kuten mies totesi sulla on selkärangan puute!
 
Ja paskat! Eukko ei suostu laihduttamaan vaikka olen siitä monta kertaa sanonut! Mättää vain ruokaa suuhunsa ja katselee tv:tä. Ei lähde lenkille kanssani eikä punttikselle. Mitä vielä voisin tehdä?

Olen puhunut hänelle ruokavalioista ja olisin valmis maksamaan hänelle Painonvartijoiden kurssit, mutta kun ei vaan kuulemma kiinnosta. En voi pakottaakaan häntä ja lääkärinkään sanaan hän ei usko. Sokeriarvot ovat koholla, mutta hän ilmeisesti sairastuu mieluummin diabetekseen kuin lopettaa lihomisen.

Minä itse syön terveellisesti paljon salaatteja ja vähän hiilihydraatteja sisältäviä ruokia. Voisin tukea häntä laihduttamisessa, mutta ei näköjään onnistu.

Onko se nyt tuomittavaa, jos menen vieraisiin? En voi kepilläkään koskea sellaista läskiä!

 
Jotkut harrastavat nettiseksiä, koska siihen ei tarvitse liittää mitään tunteita. Muistan kun eräs mies sanoi kerran, ettei hän osaa ajatella seksuaalisesti sellaista naista, joka häärää kotona. Hänestä se on kuin äiti.
Eli jotkut miehet ovat jollain lailla esineellistäneet seksin. Seksi kuuluu ikään kuin pahoille tytöille, tai pornomalleille, ei tavallselle naisihmiselle, joka leipoo pullaa. Tästä käytetään kansanomaista nimitystäkin "" madonna-huora"" kompleksi. Joidenkin miesten taas on vaike ajatella seksiä, kun vaimo on raskaana. Koska silloinhan hän on yhä enemmän äiti.
Jos puolisosi pystyy nettiseksiin, eikä sun kanssa halua olla intiimisti, joudut päättämään, jatkatko häenen kanssaan. Hänhän eräällä tavalla pettää sinua siellä netissä. Ymmärrän hyvin, että se loukkaa. Olet yrittänyt kaikkea. Tuo hotellijuttukin! Olet jo alistunut kerjäilemään. Ei sinun tarvitse. Ymmärrän, että ei ole helppo tehdä päätöstä. Mutta jos nostaisit kissan pöydälle, sanoisit, ettet kestä. Mitä tehdään? Tuleeko muutos vai ei.
Toistahan ei voi pakottaa, mutta voi antaa miettimisen aihetta. Josko vaikka menisi apua saamaan. Älä alistu siihen, että tuntemattomat moittivat ulkonäköäsi. Jos puolisolle on siinä jokin ongelma, se on hänen velvollisuus kertoa se sinulle ja miettiä yhdessä.
 
Olen kertonutkin sen, etten tunne vetoa lihaviin naisiin. En kehtaa tunnustaa, että olen pettänyt häntä. Hänen itsetuntonsa on jo muutenkin huono ja se musertaisi hänet.

Odotan ja toivon, että hän ymmärtäisi itse laihduttaa, koska se olisi myös hänen terveydelleen hyväksi. Olen raivoissani siitä, että hän on niin piittaamaton, ettei huolehdi itsestään vaan saattaisi jättää vaikka lapset orvoiksi ennen kuin suostuisi laihduttamaan! Hän on ihana ihminen muutoin enkä haluaisi erotakaan.



 

Yhteistyössä