Saako hoitajat helposti lääkäreitä miehiksi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ammattivalittaja.
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
miksi ihmeessä lääkäri haluaisi jakaa elämänsä jonkun huonosti koulutetun hapannaaman kanssa?? :O eiköhän lääkäri valitse puolisokseen jonkun suht samalla aaltopituudella olevan ja hyvin koulutetun.
 
No en usko että lääkäri katsoo naisen koulutusta varmasti tykkäävät ajatuksesta kotirouvasta. Täällä menee työkkärin kautta lähihoitajakoulutus voisin hakea siihen. Ainakin yksi harjoittelu on sairaalassa siellä niitä lääkäreitä on.
 
jaahas, eiköhän ne lääkärit valitse puolisonsa muuten kuin ammatin kautta. Jos kemiat menee yksiin, niin mikä ettei se vaimo voi olla hoitajakin. En kyllä minäkään tunne lääkäri-hoitajapareja, enemmän lääkäri-lääkäripareja.
 
No lääkärimies hoitaisi sairauteni ja lapsen korvatulehdukset ei tarvitsisi jatkuvasti juosta terveyskeskuksessa. Lääkäri myös tienaa hyvin ja osaa arvostaa kotirouvaa.
 
Lääkärit ovat opiskelleet vähintään 6 vuotta, erikoislääkärit helposti 12 vuotta. He eivät todellakaan arvosta sellaista lihavaa paskakasaa, joka ei edes toisen asteen merkonomikoulutusta saa suoritettua tai siteitä itselleen hankittua, vaan makaa vaan sohvalla ja valittaa.
 

Yhteistyössä