Puuhamaasta tietävät! ?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja bona fide
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

bona fide

Jäsen
24.06.2010
457
0
16
Minkälainen paikka Puuhamaa on? Sopiiko se esim. 2,5 -vuotiaalle ja 5 -vuotiaalle? Tuleeko laitteissa olla aikuinen mukana, vai onnistuuko niissä olo ilman aikuista?

Yritin katsoa niiden sivuja, mutta mielestäni niissä ei ollut mitään ikä, laite, yms. infoa.
 
Mietin vain, että onnistuuko reissu, kun olisi kaksi aikuista, vauva, 2,5 -vuotias ja 5 -vuotias. Yksi aikuinen on väkisinkin kiinni vauvassa, niin pärjääkö yksi aikuinen kahden leikki-ikäisen kanssa siellä?
 
Alkuperäinen kirjoittaja bona fide:
Mietin vain, että onnistuuko reissu, kun olisi kaksi aikuista, vauva, 2,5 -vuotias ja 5 -vuotias. Yksi aikuinen on väkisinkin kiinni vauvassa, niin pärjääkö yksi aikuinen kahden leikki-ikäisen kanssa siellä?

Niin ja toinen aikuisista on ajoittain "hermoheikko"...
 
me olimme maaliskuussa viisi täyttäneen pojan kanssa tossa alkukesästä ja oikein vallanmainiosti meni.. vesijutuissa, esim vesiliukumäki tms olimme perheenä mutta muissa laitteissa lapsi meni yksin ja me katsoimme vierestä :)
 
kyllä pärjää yksi aikuinen 2 leikki-ikäisen kanssa hyvin siellä. Me oltiin pari viikkoa sitten puuhamaassa ja lapset 2,5v ja 5,5v. Ja tuo 5v meni aika paljon itekseen laitteisiin, joihinkin meni aikuisen kanssa.
 
Mihin asti on auki - siis onko elokuun auki, syyskuun alkupuolelle? Vai miten? Jos joku sattuu tietämään. Voin toki googlettaakin. On vain kaksi lippua ostettuna ja tyttärellä infektio ja uintikielto..
 

Yhteistyössä