perjantai illalla iltapla

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kolmen lapsen kotiäiti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Me ollaan kans joskus paistettu makkaraa takassa, mutta meillä se ei vielä oikein toimi, lapset jaksaa paistaa makkaroitaan noin 10 sekuntia, jonka jälkeen mies paistaa makkarat loppuun. Lapset on 2v ja melkein 4v.
 
[QUOTE="maniokki";27361741]Meillä myös talvisaikaan paistellaan silloin tällöin makkaraa takassa. Tänä kesänä myös tehty nuotiopaikka pihalle että sielläkin paisteltiin.[/QUOTE]

Millaisen nuotiopaikan ootte tehnyt? Mä haaveilen sellaisesta. Oon aatellu että ostan pohjallisen kaivonrenkaan ja käytetään sitä notskipaikkana.
 
Kuulostaa kivalta! :) Meilläkin lapsuudenkodissa oli takka, jota käytettiin max. kerran vuodessa. Ei varmaan aina edes joka vuosi. Kyllä ne makkaranpaistohetket sitten on jäänyt erityisiksi muistoiksi :)

Lapset vois tykätä paistaa vaahtokarkkejakin. :rolleyes:
 

Yhteistyössä