Oon vähän kännissä ja masentaa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ap
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

ap

Vieras
Ollaan oltu miehen kanssa yhdessä 7 vuotta ja meillä on yksi lapsi, mutta vieläkään mies ei ole kosinut. On ollut erinäisiä asioita miksi asia on lykkääntynyt, mutta en vaan jaksaisi enää odottaa. Ollaan sovittu et kun on pidemmän aikaa menny tasaisemmin, niin sitten.
Mä en jaksaisi enää odottaa.
Mä olen se, joka asiaa on halunnut, jos miehestä olis kinni, niin ei mentäis varmaan koskaan naimisiin, hänestä se ei ole mikään iso asia.
Olisin vaan halunnut, että mua kositaan, koska tuntuu siltä ja mieskin haluaa, mutta näin kai se on, että aikuisena joutuu joskus nielemään karvaan pettymyksen, että kaikkea ei voi saada elämässä, mitä haluaa.
 
Eiköhän se ole parempi että lopetat ton ruikuttamisen täällä ja meet nielemään jotain ihan muuta niin ehkä se kosintakin saattaa joskus tulla. Voin vakuuttaa että ruikuttamalla se ei tule.
 

Yhteistyössä