Alkuperäinen kirjoittaja mie:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Syötkö kotona ilmaiseksi? Ota eväät mukaan, niin ei tarvitse syödä mitään kallista ruokaa muualla. Tai mene töihin, sekin on yksi vaihtoehto
No en syö kotona ilmaiseks, HALOO! Mut mikäs säilyy siellä laukussa sen 6-8h? En mä ainakaan pelkillä hedelmillä jaksa päivää olla. Ja luuletko etten töihin menis jos vaan pääsisisin.
Hedelmät, pasteijat, leipä, porkkana, onhan noita. Eikö kurssilla ole yhtään taukoa päivän aikana, jolloin ehtisi kaupasta hakea jotain syötävää? Taitaa olla niin, että kurssi ei kiinnosta ja teet nyt asioista vaikeampia kuin ne ovatkaan. Tottakai jokainen makoilee mieluiten kotona, jos siitä maksetaan, Onhan kurssille lähteminen vaivalloisempaa siihen verrattuna. Älä mene kurssille, mutta älä sitten oleta saavasi mitään rahaakaan.