Olisin saanut viime yönä seksiä tutulta mieheltä, mutta mies teki jotaki mikä oli totaalisen turn off

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Sinkkuäiti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Olisin saanut seksiä minun vaimoltani eilen ravintolaillan päätteeksi mut hitsinpimpula ku se kerkes nukahtaa enne mua. Jouduin oottaa seksiä ihan aamuun asti ja sitten se vasta antoi mulle. Meinasin illalla soittaa kriisi puhelimeen et mitä mä teen vaimo nukkuu ja haluun seksiä mut ei en soittanu vaan painoin pään tyynyyn ja kävin nukkumaan.


Voi eiiiii saisinko vertaistukea kriisiapua tai jtn helpotusta en tiedä mitä teen!
 
käsittämättömiä vastauksia ap saanut! Aivanko oikeasti teidän mielestä ap ei olisi saanut suuttua? Että olisi pitänyt KIELLOSTA huolimatta antaa äijän ottaa hyökkäävästi vain siksi että ehkä se tykkää siitä? Huh huh. Todellakin aina seksissä mennään yhteisillä säännöillä. Jos toinen pyytää hellempää otetta niin se on otettava, ei voi vaan mennä niin kuin itse haluaa. Hyvä kun lähdit pois ap! Äijä on juntti.
 
[QUOTE="Voi elämä";26594774]Minun vaimoni tykkää hyökkäävästä ja tungettelevasta tyylistä. Kiihkeästä himokkaasta ja rajusta seksistä hän ei pidä[/QUOTE]

Eli te ootte sopineet asiasta, mut AP nimenomaan sanoi ettei tykkää. Roolileikit asia erikseen. Ellet vaan raiskaa vaimoasi...?
 
No oikeesti, vaikka mä lähtisin jonkun miehen luo seksimielellä, mitä tahansa voi tulla eteen, ja halut häviää taivaan tuuliin. Ja en todellakaan ala väkisin makaamaan.

Niitäkin urpoja riittää, jotka hinkkaa tuntitolkulla, mut nykyisin en enää erehty kännisten mukaan.
 
[QUOTE="Vieras";26594989]Hanki harakka parisuhde, ihan oikea sellainen[/QUOTE]

Kaikki äijät katoo sen silmistä,kun ensimmäinen kysymys treffeillä on oletko hyökkäävä seksissä
 
Käsittämätöntä että aloittajaa syyllistetään. Taitaa olla kaikenlaisia anneli auereita tässäkin ketjussa kun ollaan noin sekaisin.

Ai että jos tavataan yhteisestä päätöksestä harrastaa seksiä niin jos seksikumppani vetää vaikka ruoskan esiin sadomasokismin kiilto silmissä niin "siihen nyt vaan pitää suostua koska menit sinne seksi mielessä, mitä jäkätät?"

Ai että vastentahtoiseen, ahdstavaan seksiin pitää suostua?????? :OOOOOOO

Ihmiset, olette SAI-RAI-TA.

Eihän täällä ole kukaan niin sanonut? Eikä ap valita tulleensa raiskatuksi, vaan siitä, ettei saanut haluamansa tyylistä seksiä. Jollekin toiselle naiselle sen miehen käytös olis voinut olla kiihottavaa - ap:lle ei, joten hän lähti kotiin, eikä siinä mitään.
Halut ei vaan aina kohtaa.
 
[QUOTE="Joopatijoo";26591412]Kun kaikki ei mene niinkuin neiti haluaa iskee kiukku ja poljetaan jalkaa...

Tap tap jatkakaa samaan malliin ja ihmetelkää,kun aina ei saa mitä haluaa[/QUOTE]

Ai että se on hemmoteltua kiukuttelua, jos ihminen menettää mielenkiintonsa seksiin siitä että hänen ei-sanansa ei tarkoita mitään? Tiedätkös, miksi sitä lakikirjassa sanotaan, jos mies jatkaa naisen ein jälkeen?
 
Yhdenillan jutut ja panokaverijutut on ihan vain seksiä. On turha odottaa, ekojen kertojen jälkeen (eli sen tutustumisvaiheen jälkeen), mieheltä mitään passaamista, juttelua, hemmottelua yms. Ne jutut perustuu vain ja ainoastaan seksiin.

Tietty seksiäkin on erilaista, mutta on tosiaan turha odottaa kovin romanttista monen tunnin lämmittelysessiota (sellaista kun parisuhteen rakastelusessioissa) baari-illan päälle.

Mikä sinun lukutaitoasi vaivaa? Onko täällä jotain analfabeettikaasua liikkeellä tänään, kun et ole näköjään ollenkaan ainoa. Luen täällä karvat pystyssä teidän juttuja. En voi ymmärtää. Ja sellaisetkin, joilta yleensä saa lukea järkeviä kommentteja kaikenlaisiin asioihin. Oksettaa suorastaan.

Miten sä kehtaat lukea tuon aloituksen siinä sävyssä, että hemmoteltu ihminen kuvittelee että häntä pitää lämmittää kuin kaukaista sydämen valittua, kun kysymys oli ihan jostain muusta. Tarkoittaako seksi itsessään sinulle sitä, että vuorovaikutuksen saa lopettaa kun on nimet laitettu kirjoittamattomaan paperiin, ja sen jälkeen ainoa jäljellä oleva oikeus on poistua paikalta jos sattuu toisen kynsistä pääsemään?

Se on ihan satavarma, että minunkin seksihaluni loppuvat siihen paikkaan, jos rajojeni yli kävellään kiellon jälkeenkin. Ja niin loppuvat aika monen muunkin.
 
[QUOTE="hupsis";26595247]Ai että se on hemmoteltua kiukuttelua, jos ihminen menettää mielenkiintonsa seksiin siitä että hänen ei-sanansa ei tarkoita mitään? Tiedätkös, miksi sitä lakikirjassa sanotaan, jos mies jatkaa naisen ein jälkeen?[/QUOTE]

Ap:han ei sanonut ei, vaan "ei tuolla tavalla", ja oli vielä senkin jälkeen halukas yrittämään siellä sohvalla. Turha tähän on mitään lakikirjoja vetää. Mies luovutti, kun ap muutti mielensä eikä enää halunnutkaan seksiä. Jotkut miehet ei esimerkiksi osaa suudella muuten kuin rajulla tekohengitystyylillä, mutta ei kai siitäkään voi syytettä nostaa?
 
Tämän ketjun vastaukset vain vahvistavat näkemystäni siitä, että irtosuhteet saavat ihmiset usein näkemään toisen ihmisen vain objektina, välineenä, jolla tyydytetään omia tarpeita ja jota voi ihan hyvällä omallatunnolla kohdella kylmästi. Omat seksihalut sokaisee ja menee kaiken edelle. Ihminen ei ole robotti vaan inhimillinen ja tunteva olento. Kukaan täällä ei voi tietää, millainen ap:n tilanne tarkalleen oli.
 
Viimeksi muokattu:
  • Tykkää
Reactions: Data
Tämän ketjun vastaukset vain vahvistavat näkemystäni siitä, että irtosuhteet saavat ihmiset usein näkemään toisen ihmisen vain objektina, välineenä, jolla tyydytetään omia tarpeita ja jota voi ihan hyvällä omallatunnolla kohdella kylmästi. Omat seksihalut menee kaiken edelle. Kukaan täällä ei voi tietää, millainen ap:n tilanne tarkalleen oli.

palsta, vaikka täällä paljon kirjoittajia onkin, on erittäin suppea otanta ihmisistä yleensä. Kun ajattelen "palstan toimintaa" eri tilanteissa, niin en ikinä osaisi yhdistää sitä irl elämään oikein millään elämisen osa- alueella niin kummallisia juttuja täällä on, samoin kummallisia ajatuksia muista ihmisistä.
 
[QUOTE="hupsis";26595247]Ai että se on hemmoteltua kiukuttelua, jos ihminen menettää mielenkiintonsa seksiin siitä että hänen ei-sanansa ei tarkoita mitään? Tiedätkös, miksi sitä lakikirjassa sanotaan, jos mies jatkaa naisen ein jälkeen?[/QUOTE]

Mihin rikokseen mies syyllistyi?
 
[QUOTE="Joopatijoo";26595390]Mihin rikokseen mies syyllistyi?[/QUOTE]

Mies syyllistyi harrastamaan hyökkäävää seksiä ja siitä tuomio hyökkäävän seksinharrastamisesta 3päivää selibaattia ei normaalia seksiä eikä etenkään hyökkäävää seksiä.

Oikeus on puhunut ugh
 
Tämän ketjun vastaukset vain vahvistavat näkemystäni siitä, että irtosuhteet saavat ihmiset usein näkemään toisen ihmisen vain objektina, välineenä, jolla tyydytetään omia tarpeita ja jota voi ihan hyvällä omallatunnolla kohdella kylmästi. Omat seksihalut sokaisee ja menee kaiken edelle. Ihminen ei ole robotti vaan inhimillinen ja tunteva olento. Kukaan täällä ei voi tietää, millainen ap:n tilanne tarkalleen oli.

Eihän tää mikään irtosuhde ollut, vaan ihan vakipano ap:n kertoman perusteella.
 

Yhteistyössä