oireita ja oudot kuukautiset - raskaana?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja haliemo
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

haliemo

Uusi jäsen
15.08.2013
1
0
1
Viimeviikolla maistui näkkäri ihan hullulla intohimolla, toissapäivänä suussa maistui voimakas raudanmaku, kumpaakaan ei ole enää. Eilen masussa pulputti kovasti ja viimeiset kolme päivää on ollut alaselkäkipuja, sellaisia mitä aina päivää ennen menkkojen alkamista on.

Menkat alkoi päivää etuajassa kirkkaanpunaisella vuodolla, seuraavana päivänä tuli normaalia, tummanpunaista vuotoa. Mutta on kestänyt jo kolme päivää kun normaalisti kestää yhden vuorokauden. Ehkäisynä on yaz pillerit, eikä ole unohtunut kertaakaan.

Mitäköhän ihmettä tämä oikeen meinaa? Alkion kiinnittyessähän tulee vuotoa, jota saattaa luulla menkoiksi, mutta ei kait sen normivuotoa runsaampaa pitäisi olla? Mulla menee myös mielialalääkkeitä, joten en kovin pitkään halua jahkailla että onko vai ei, kun ne pitäisi sitten mahd äkkiä vaihtaa. Lasta on suunniteltu, mutta päätetty vielä vähän lykätä.
 

Yhteistyössä