Neljän lapsen vanhemmat

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
vanhin on 8v.poika ja sillä oma huone,tyttö 7v.ja poika 4v. samassa huoneessa ja vauva vielä meijän huoneessa,sitte kohta täytynee alkaa miettii järjestelyt uusiksi.asunnossa siis 3 makkaria ja olohuone.
 
lapset 1,3,8 ja 10v. 1 ja 3= samassa ja 8 ja 10 = samassa huoneessa.
Vanhemmiten lapsilla omat huoneet siten, että kaksi vanhinta saavat omat huoneet ja vanhemmat nukkuvat olkkarissa parvella. Pienimmät vielä samassa huoneessa.
Asunto siis 4h+k.
 
meillä on 11v, 10v ja 8v pojat samassa huoneessa (tosin iso kun jätettiin yläkerrasta aula pois ja jatkettiin tuota huonetta). 6v neiti on omassa huoneessaan ja sit vielä 4v ja 2v pojat yhteisessä huoneessa.
 
meillä tyttö 8v ja poika 6v,sekä pienemmät 1v9kk ja 5kk.isommilla omat huoneet,paitsi että tuo taapero nukkuu 6v pojan huoneessa(lelut ym. muut siis muualla).kunhan pienemmät kasvavat niin saavat yhteisen huoneen.
 
Haarukalla 1-8v. Kaksi lastenhuonetta, joista toistaiseksi toinen on leikkimiseen ja toinen nukkumiseen/läksyntekoon. Pienin nukkuu vanhempien makkarissa, kolme muuta siis yhteisessä huoneessa.

Olkkariin nämä kyllä hakeutuu leikkeineen lähelle vanhempia vielä, Akukin luetaan olkkarin sohvalla. Voi tulla ahtaampaa sitten kun he parin vuoden päästä alkavat haluta omaa rauhaa :whistle:
 

Yhteistyössä