naimisissa olevat!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja minä:
utelisin että paljonko teijän häät on tullu maksamaan, paljon vieraita,missä pidetty yms et osais jotain arvioida...

Noin 10000 mk, mukaan laskettu kaikki (puvuista, kukista, ohjelmasta lähtien). Paljon tehtiin itse, pitopalvelu omissansa tiloissa, 120 henkeä.

 
meillä mentiin naimisiin kun kastettiin vanhin poika kirkossa. hmmm.. sormuskin oli "halpa" ja kakut sun muut oli ristiäis tarjottavat. niin ja lainasin hääpuvunkin. ehkä meillä meni siis rahaa n. 500mk. :D
 
Alkuperäinen kirjoittaja minä:
Alkuperäinen kirjoittaja mimmali:
1000?,40 vierasta,vihittiin kirkossa ja juhlittiin metsästysmajalla (isossa)

Millaset tarjoilut,koristeet yms kun noin huokeella on päässy?

Tarjoiluna oli 20 ihmiselle kakkukahveet,toiselle 20 ihmiselle eli kavereille oli sen lisäks grillibileet
Koristeita ei ollu kun tarjoilupöydällä
Pukukankaat oli 30?,ompelu 250?
Meikki+kampaus 100?
Miehen pukua ei olla vieläkään maksettu kun ostettiin se tutuilta ja ne ei suostu vieläkään sanoon hintaa.. :whistle:
Yhtyeenä oli kaverit
Kaaso keitti kahvit ja kattas pöydän
Hääauto oli tutuilta lainassa
 
Noh, 90e (sormus) :D
Vihkiminen tapahtui maistraatissa.
Lapsen kastajaisissa oli sitten avioliiton siunaaminen ja samaisissa juhlissa tarjottiin "hääkakkua" jonka oli anoppi tehnyt, joten sekään ei maksanut mitään :laugh:
 
maistraatissa ja 10 henkilölle + minä ja mies=12hlöä, tarjosimme ruoat ja kakkukahvit ja alkumaljat ravintolassa.
en muista vaikka siitä just 1v tuli
B)
mut ei se edullista ollut kylläkään

niin ja tietysti sormus,kampaus, meikit, hääpuku ym..
et ainahan nuo häät maksavat.
jos verkkareissa menee ja 2 todistajaa, ja sil selvä
:D niin sormus vain maksaisi..
et näin halvinta
 

Yhteistyössä