MITEN SAAN TEHTYÄ KOTIKONSTEIN KAMPAUKSEN HÄIHIN? KUVIA?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Maria
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Maria

Vieras

Pitkille hiuksille kampauksen aijon tehdä häihin.Olisiko mitään linkkiä laittaa missä olisi neuvottu eri kampauksia vaihe vaiheelta?

Kokonaista kirjaa en viitsi ostaa.


 
Pelkkä yksinkertainen poninhäntäkin on seksikäs, jos laitat kivat korvakorut. ;) Ja jos sulla on pitkät hiukset, niin näyttää tietty parhailta auki. Rullat vaan päähän, pientä tupeerausta ja menox.
 
Itelleni kuuluu ainoana keksittynä keinona hiusten laittaminen pesun jälkeen (tosin annan aina kuivua kokonaan) kieputetulle nutturalle kiinni. Välillä ylemmäs ja välillä alemmas takaraivolla. Voi kokeilla laittamalla kaksi tai kolmekin nutturaa, eikä tarvitse olla tiukka tai hieno nuttura, kunhan kiinni ovat.

Vaarana on liian isot tai "vääriin suuntiin" menneet kiekurat, mutta nämä saa pinneillä kuriin, tai poninhännällä.
 

Yhteistyössä