Miten pitää yhteyttä salarakkaaseen ulkomaanmatkan aikana?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja sirpale***
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

sirpale***

Vieras
Mieheni ilmoitti, että on varannut meille matkan Karibialnristeilylle kahdeksi viikoksi kesäloman aikaan ja sanoi, että sillä reissulla jätetään kännykät kotiin, koska laivalla ei ole kunnolla toimivaa gsm-verkkoa. Netistä puhumattakaan.

Hänelle se voi sopiakin. Hän ilmeisesti haluaa sulkeutua koko maailman ulkopuolelle matkan ajaksi. Syödä ja juoda ja nauttia tropiikin lämmöstä ja auringonpaisteesta ilman huolta töistä ja huomisesta.

Minäkin olen kesän lapsi ja nautin auringosta ja merestä, mutta on olemassa toinenkin mutta: Salarakkaani ei tule mukana - tietenkään. Pidämme normaalisti yhteyttä toisiimme e-maililla, puheluilla ja tekstareilla päivittäin. Ja päivittäin, mikäli mahdollista, rakastelemme.

Miten me nyt toimimme? Savumerkeillkö vai telepatialla? Kaksi viikkoa on liian pitkä aika. Ties vaikka rakkani löytää jonkun toisen tai käy tilapäisesti "vieraissa". Rakkaani on sanonut, että viikko ilman seksiä on hänelle liikaa ja kaksi on liian liikaa
 
Sinulle on ilmeisesti puhuttu pa**aa. Yhdysvaltain GSM-verkko kattaa koko Karibian meren alueen. Alilähettimiä on pienimmilläkin saarilla (Kuubaa lukuunottamatta)- Laivallannekin lienee, tai on oikeastaan säännösten mukaiseti, pakkokin olla satelliittipuhelinyhteys, jota kautta siviilipuhelutkin menevät, jollei paikallinen verkko toimi.

Ota känny mukaan. Tekstaile ja juttele niinkuin ennenkin. Telemaksut ovat jenkeissä hitusen korkeammat kuin täällä Härmässä, mutta pieni summa rakkaudesta (sala). Burn baby burn..
 
mäkin löysin viime reissulla aina jostain nettikahvilan jossa voi "tarkastaa sähköpstinsa" lue: laittaa matkaterkut omalle salalleen.tuo seksijuttu onkin jo toinen.lupaa salan tumputtaa vapaasti matkasi aikana kunhan pitää herran mielessä ja pyllyn pois tyynyltä :)))
 
Alkuperäinen kirjoittaja ei ongelmaa!:
mäkin löysin viime reissulla aina jostain nettikahvilan jossa voi "tarkastaa sähköpstinsa" lue: laittaa matkaterkut omalle salalleen.:)))

Matkaterkkuja omalle salalleen. Kuulostaa lutuiselta, ihan lemmikiltä.

Rippuvaisuutta on nähtävästi monenlaista.
 
Älä nyt kuitenkaan aliarvioi tuota aisankannattajaasi. Tämä salarakkaasi "en voi olla ilman jontturaa viikkoa" -mies ei kuulosta kovin kypsältä ihmiseltä. Eli äläpä elämääsi hänen varaansa rakenna.

Toivottavasti sinulla ja miehelläsi ei ole avioehtoa (äläkä nyt vaan kirjoita kuinka sinä olet se varakkaampi osapuoli) ja nyt matkalla kehottaisin käyttäytymään seuraavasti: ei aleta sitten aviollisen yhdynnän jälkeen itkemään hirveästi kun on niin ikävä sitä oikeata armasta. Tyhmiähän miehet luonnollisesti on, siis selviäähän se tästä aloittajan puheenvuorosta. Mutta hiirestäkin voi olla leijonaksi...
 

Yhteistyössä