Miten piristää seksi-elämää?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja antakaa vinkkejä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

antakaa vinkkejä

Vieras
Elikkäs kaipaisin jotain vinkkejä miten piristää seksi-elämää. Jotain välineitä (muutakin kuin ikivanhat dildot)..?? Meillä pitkä liitto jo takana ja hyvää seksiä kyllä on, mutta välillä jotain uuttakin voisi kokeilla :) Mistä teillä pidetään ja sytytään?
 
Avioeron harkinta-aika antoi kummasti vipinää.. :D meni joku 2 vkoa, niin isäntä oli kuin "silloin vanhoina hyvinä aikoina" ja tuli parvekkeen alle mouruamaan iltaisin.. Toki uudet maisemat jne toisella antoivat lisäpotkua, mutta siis eipä oltu esim.navetalla koskaan aiemmin paneksittu kuten nykyään..
Nyt tässä sitten pakkailen kamoja ja mietin millon kehtoon takasin muuttaa. Tämä on toisaalta ollut niin antoisaa aikaa joten tarvii harkita viel hetki asuvansa muualla.
 
Jos ei uusia leluja tai (alus)vaatteita jaksa ostaa niin kokeilkaa jotain uutta paikkaa. Maisemanvaihto piristää aina kummasti, itse haaveilen taas mökkireissusta :) Usein leluihin ja seksikkäisiin alusvaatteisinkiin kyllästyy kun ne on aina saatavilla, mutta esim tulevasta mökkilomasta haaveilukin piristää.
 
[QUOTE="vieras";28417829]Avioeron harkinta-aika antoi kummasti vipinää.. :D meni joku 2 vkoa, niin isäntä oli kuin "silloin vanhoina hyvinä aikoina" ja tuli parvekkeen alle mouruamaan iltaisin.. Toki uudet maisemat jne toisella antoivat lisäpotkua, mutta siis eipä oltu esim.navetalla koskaan aiemmin paneksittu kuten nykyään..
Nyt tässä sitten pakkailen kamoja ja mietin millon kehtoon takasin muuttaa. Tämä on toisaalta ollut niin antoisaa aikaa joten tarvii harkita viel hetki asuvansa muualla.[/QUOTE]

Ai ehdotatko että pitäis alkaa harkitsemaan eroa? :) Tuskinpa sentään sitä toteutan. Seksi-kuin muukin elämä siis luistaa hyvin, mutta kysymys olikin vain uusien virikkeiden lisäämisestä siihen.. Hyvinä vinkkeinä tulikin jo ympäristön vaihto ;) Oisko muilla ehdottaa jotain villiä? Tai mistä esimerkiksi oma kumppani syttyy?
 
Kaikki miehet tykkäävät välillä saada vierasta joten anna miehelle lupa käväistä jollain baaripanolla tai jos pokailu ei kiinnosta niin nykyään thaihieromopalveluita on saatavilla hyvin eikä maksa maltaita. Yksi sutaisu vieraissa saa kummasti peiton heilumaan kotonakin.
 
[QUOTE="vieras";28418261]Kaikki miehet tykkäävät välillä saada vierasta joten anna miehelle lupa käväistä jollain baaripanolla tai jos pokailu ei kiinnosta niin nykyään thaihieromopalveluita on saatavilla hyvin eikä maksa maltaita. Yksi sutaisu vieraissa saa kummasti peiton heilumaan kotonakin.[/QUOTE]

Jes, just tämän varmaan joka nainen toivoisi miehellensä sanovan :) hehe!
 

Yhteistyössä