M
miten?
Vieras
Eikö pelota että asunnon omista myy asunnon alta ja uusi vuokra-asunto voi olla tosi vaikea löytää?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Kaikille se omistusasuminen ei luonnistu. Mä en halua yhtään omaa asuntoa enää tämän jälkeen kun ollaan tästä eroon päästy. Ei kiitos ikinä enää. Mieluummin vuokralla ja on paljon vapaampi muuttamaan maasta toiseen tai maan sisällä minne tahtoo...paljon vapaampaa...oi, kun se aika jo koittaisi.
Ja mitä järkeä on ylipäätään maksaa vuokraa jollekkin ulkopuoliselle, kun samalla rahalla voi lyhentää asuntolainaa ja lopulta omistaa asuntonsa.
Alkuperäinen kirjoittaja Isämies;26876021:Tuolla logiikalla sinun kannattaa ilman muuta asua vuokralla koko loppuikäsi. Omistusasuminen kun on epäilemättä kalliimpaa asunnon hankintapäivänä ja vielä sitä seuraavanakin.
(Kannattaa kuitenkin olla tutustumatta mm. inflaation ja indeksin käsitteisiin, ne kun sotkevat tuon kauniin kuvion ihan sekaisin...)