Mitä tuliaisiksi lapsille?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jotain uutta ideaa vailla
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

Jotain uutta ideaa vailla

Vieras
Minkälaisista tuliaisista lapsenne ilahtuvat? Ja mitkä ovat sellaisia tuliaisia lapsille mistä itse pidätte? Lähinnä mietin noin 4-10v ikäisiä lapsia. Vauvoille ja teineille on mielestäni helpompi keksiä.

Yleensä aikuisille tulee vietyä jotain kulutustavaraa, joka ei jää nurkkiin pyörimään.

Ideoita?
 
Äidit ei ainakaan ilahdu krääsästä. Eli mielummin se PIENI karkkipussi, kuin huoltoasemalta ostettu lelu. Tässä vaiheessa vuotta myös partiolaisten joulukalenteri olisi kiva.
 
Krääsää ei ole tarkoitus tosiaan kenellekään viedä. Kiitos ideoista, tämä vahvisti listaani vaihtoehdoista. Mietin myös erilaisia tehtävä-/tarrakirjoja tai muuta suht simppeliä askartelutavaraa.
 
[QUOTE="Alkup.";30365344]Krääsää ei ole tarkoitus tosiaan kenellekään viedä. Kiitos ideoista, tämä vahvisti listaani vaihtoehdoista. Mietin myös erilaisia tehtävä-/tarrakirjoja tai muuta suht simppeliä askartelutavaraa.[/QUOTE]

Noistakin poitsu on aina tykänny. Ja kirjoista. Krääsää ei meillekään haluta.
 
Meidän 4v ilahtuisi väritys-/puuhakirjoista tai väreistä, purkasta, suklaamunasta, pompuloista, pinneistä.
Meidän 10v tykkäisi lyijytäytekynästä, koulutarvikkeista, purkasta, heijastimesta, uistimesta, Aku Ankan taskukirjasta, jostain erilaisesta pienestä karkkijutusta.

Vanhempien kummilta saivat kerran yllätyksenä pari kolikkoa, iloisesti yllättyivät molemmat =)
 

Similar threads

Yhteistyössä