Mitä tää nyt on... raskaana ja kipua.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Piksu"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

"Piksu"

Vieras
Mulla on kuukautiskivut aina tuntuneet pelkästään selässä. Nyt samanlaista tunnetta melko voimakkaana ja jotain ihme "viiltelyä" tuntuu välillä. Olen raskaan rv23, onko nää supistuksia vai mitä??
 
Jos nämä viiltelyt ovat lyhytaikaisia kestoiltaan ja menevät ohitse, niin voip olla harjotussuppareita. Tai normaaleja kohdunkasvukipuja. Jos oikein kovin huolestuttaa, niin soitto neuvolaan kannattaa :) Oma neuvotätini on ainakin jaksanut vastailla loputtomiin, "onko nää normaaleja kipuja?" kysymyksiini :)

Kahlan ja kirppunen 23+6
 
[QUOTE="jeba";24523574]paikat venyy vauvan kasvua varten. Näin ainakin mulla oli... mut seuraile :)[/QUOTE]

Mulla oli kans... välillä ei pystynyt kunnolla seisomaan suorassa, kun kiristi ja vihloi... yyyyyyh!
Mutta, mutta, jos olet kovasti huolissasi, ni soita tosiaan rohkeasti neuvolaan.. Siellä on porukka töissä ihan sitä varten, että vastailevat miljooniin "onko tää normaalia"-kysymyksiin :D
 

Yhteistyössä