Mitä helvettiä siskoni on voinut tehdä????

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Poliisi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

Poliisi

Vieras
Että poliisit soittavat hänen lapsilleen ja kyselevät tietääkö he mitä äiti puuhailee?????

Lapset (teinejä) asuu nyt isän luona

p.kele... Onko kukaan kuullut vastaavaa... miksi poliisit lapsille soittaa????
 
Rikosoikeudellinen vastuu alkaa 15 -ikävuodesta. Ei täysi-ikäisyydestä. Oudolta kuulostaa, että poliisi puhelimessa jotain kyselisi. Mutta ei se mahdotontakaan kait olisi. Jos siis ovat isoja teinejä, murkkuja.
 
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Rikosoikeudellinen vastuu alkaa 15 -ikävuodesta. Ei täysi-ikäisyydestä. Oudolta kuulostaa, että poliisi puhelimessa jotain kyselisi. Mutta ei se mahdotontakaan kait olisi. Jos siis ovat isoja teinejä, murkkuja.

joo,mutta eihän ne lapset ole mitään tehnyt miksi poliisit niille soittaa ja kyselee äitistä?
ekana soittavat exälle tai äidin vanhemille
 
siskoni ex.mies oli soittanut äidilleni tietenkin aivan raivoissaan asiasta. Ja teinejä lapset on, ei vielä täysikäisiä... luulen että vanhemmalle 16v.olivat soittaneet. Minustakin tosi OUTOA mutta totta.

Helvettiäkö ne lapsille soittelee, jos äiti tekee jotain laitonta tms... lapsista kun ei taida pahemmin välittää... lisää vain huolta äidistä heille. Että raivostuttaa, ei ne poliisitkaan yhtään ajattele.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Tuota tuota...:
Minulle on kyllä soitettu, kun oma äitini on kännissä sekoillut. Pyydetty hakemaan pois tai vievät putkaan tai mielisairaalaan.

Jotain tämäkin todellakin sekoillut viimeaikoina... puhelin hukassa yms. Yhteyttä häneen ei saa...
 

Yhteistyössä