Hyvänä päivänä on veljesi poika syntynyt, meillä kuopus täyttää 2v samana päivänä Dubloja, ihan peruspalikatkin käy tuon ikäiselle, erilaiset autot, just tommoset kirjat mistä lähtee painamalla ääntä, meillä myös jukkahakka olis tykätty.
Omalle neitille aiotaan ostaa varmaan semmonen piirustustaulu :wave: Myös aquadoodle on ollu kova sana eikä tosiaan tarvii pelätä et sotkis paikkoja.
Itselläni on tuo ongelma aina kun on siskojen tai kavereiden lasten juhlia. Kun itsellä ei ole vielä lapsia en yhtään tiedä minkä kokoisia ovat esim. jos ostaisi vatteita. Kummitytölle vien järjestään jotkut kauniit kumpparit kun tiedän että kulkevat paljon metsässä ja ulkona. ja kengat kun jäävät kovin nopeasti pieneksi. Viimeksi vein 4 vuotis lahjaksi itsetekemäni keppihevosen ja paperi nukkeja. Oli aika otettu. Kaks vuotiaalle veisin jotain palikoita tms. kaverin muksu on vähän yli 2v ja tykkää huojuvatorni pelin palokoista kasata kaikkea muuta.
Mitähän muuta jota täällä ei ole vielä ehdotettu. Meillä poika oli onnellinen kun sai ulkolaisen traktorilehden (siis aikuisten). Sählymaila. Leikkiastiat & minihella.