Mistä bändistä et pidä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hmmmm
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hmmmm

Vieras
Niin, eli mistä bändistä, artistista et pidä ja miksi? Itse en siedä yhtään pmmp:tä, mielestäni siinä on kaksi taidotonta +30v ämmää jotka yrittävät olla teinejä ja muutenkin jostain idolssista vai mistä roskasta vain tulleet :s
 
Mistä aloitan?

Mamba ja Juha Tapio - kaameeta ruikutusta!
Yö - voisko Lindholm laulaa edes vähän vähemmän nuotin vierestä?
Europe, scorpions jne. - muutama kuunneltava biisi, mutta sitten yhtä tasapaksua renkutusta
Petri Nygård - täytyykö perustella?
 
  • Tykkää
Reactions: Dongxi
Niitä on kyllä aika paljon mutta laitetaas alkuun rupisimmat:
-Yö, toivottavasti ne nauraa kippurassa että tälläisella paskalla saa maksettua asuntolainat
-Tommi Läntinen, hiki tulee jo kun kirjottaa sen nimeä ja sattuu kurkkuun
-Neumann, maistuu täällä jo päihteet suussa kun ajatteleekin
-Kaikki maa loppuiset suominaislaulajat, hiivalle haisevia määkyjiä
-Mamba, katkeraa naisvihamusiikkia nahat käsistään runkanneelta keski-ikäplösöltä
-Tähkä, laulaako se mitä kieltä?
 
  • Tykkää
Reactions: Dongxi
Elonkerjuut, Tähkät ja kaikki landehumppan soittajat, tähän kuuluu myös lähiaikoina helsingin lähiöistä esiin kaivautuneet kansantanhuajat jotka jostain kumman syystä vetää musiikkivideolla joissain kansallispuvuissa,nuoret miehet vielä.
 
Voi vaikea valinta!

1. Yö, kaikki biisit kuulostaa samalta eikä Olli Lindholm osaa edes laulaa.
2. Apulanta, aikuiset ukot laulaa teiniangstista.
3. Lauri Tähkä, millä kielellä se laulaa? Näyttää Disney elokuvien pahikselta.
4. Pmmp, aikuiset akat laulaa teiniangstista.

Ai niin ja sit Eput, Popeda, Jukka Poika, Metallica, Rolling Stones...
 
Elonkerjuu, Lauri Tähkä, Mamba, Tommi Läntinen, Neumann, Jukka Poika... Kaikille näille taisi tulla jo perustelut. Ja mikä se yhden hitin ihme oli, joku Arttu Wiskariko? Ihan hirveää ruikutusta ja säälinkerjuuta.
 
  • Tykkää
Reactions: Lex
Kaikki "suomirokin veteraanit" eli mamba, kolmas nainen, neljä ruusua, eppu normaali, j.karjalainen jne. ihan hirveetä sontaa, joka kaikki kuullostaa samalta (tottakai kuullostaa kun kaikki on tehny kahdella soinnulla ja samalla tahdilla) yöök.
 
  • Tykkää
Reactions: Lex
Miksi kaikki vihaa Tähkää, siksikö kun se on sen näköinen?? :D Okei, tunnustan en ole kuunnellut sen uutta matskua saati elonkerjuuta ylipäänsä. Jokos se elonkerjuu on löytänyt uuden kiekujan Tähkän tilalle?
 
Red Hot Chili Peppers, Eppu Normaali, J. Karjalainen, Petri Nygård, Kolmas Nainen, Jonna Tervomaa, Jonna Kurkela, kaikenlainen jazz

Joo tulisihan näitä vaikka miten paljon, vaikka yleisesti olen melko kaikkiruokainen.
 

Similar threads

Yhteistyössä