Milloin teillä on alettu viettämään kaverisynttäreitä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Gluteus maximus
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
G

Gluteus maximus

Vieras
Meillä ei ole vielä ollut kun eivät ole osanneet niitä pyytää. Ajattelin että sitten kun ovat 5v niin sitten voidaan pitää kaverisynttäreitä. Nyt on käynyt vaan sukulaisia ja naapurin lapsia syntymäpäivillä. Huomenna neidin 3v synttärit =)
 
4v synttäreillä oli sellaisia kavereita joiden vanhemmat on myös meijän kavereita, sitten 5v synttäreillä oli päiväkotikavereita ja muita
Mun mielestä 5v on sopiva ikä, 10v on viimeiset mitkä järjestän
 
No meillä esikoinen haluaa ne vasta nyt, 9-vuotiaana. Tähän asti on mummit, vaarit, kummit ja enot + tädit riittäneet. Ajatus oli aikanaan, että eskari-iässä vietetään ekat synttärit, mutta eipä sitä poikaa oikein pakottaakaan voinut. Poika haluaa synttäreilleen vain läheisimmät kaverinsa, joita on kolme. Keskimmäinen on alkanut puhua kaverisynttäreistä nyt eskariin mentyään, että varmaan silloin hänen kohdallaan aloitellaan, samoin kuopuksen.
 

Yhteistyössä