B
Boheemi
Vieras
Boheemi täälläkin. Kohtalaisen oikeaan osui, tosin kysymykset ja eritoten vastausvaihtoehdot vähän älyttömiä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Keittiönoita:Boheemivanhempi
Suhtautumisesi lapsen kasvattamiseen on melko huoletonta. D-vitamiini jää silloin tällöin antamatta, mutta toisaalta lapsi osaa viisivuotiaana mennä kavereiden luokse bussilla. Lapsi ei ole sinulle syy tehdä erityisempiä elämänmuutoksia: hän kulkee mukana vaikka Roskildeen, jos matka sinne vie.
Hyvät puolet: lapsesta tulee itsenäinen.
Huonot puolet: oletko ihan varma, että lapsi tykkää Roskildesta?
![]()
![]()
Tuo ei kyllä pitänyt oikeastaan juuri lainkaan paikkaansa, mutta kun niissä kysymyksissä ei ollut yhtään sellaista vastausvaihtoehtoa, joka tosiasiassa olisi ollut mun valintani, niin valitsin sitten vähiten mönkään menevän vaihtoehdon. JOten siihen nähden tuo on tietysti ihan oikea tulos =)
Alkuperäinen kirjoittaja pinkeärouva:No jestas, vastailinkohan nyt ihan rehellisesti..? Tämä tuli:
Luomuvanhempi
Uskot, että lapsen kanssa pärjää, kun on oma itsensä ja tekee asiat sekä vaistonvaraisesti että luonnonmukaisesti. Onnellinen lapsuus ei mielestäsi ole kiinni materiasta, tärkeämpää on vanhemman aito läsnäolo. Tätä filosofiaa haluat väittää lapselle myös kulutusvalinnoissasi.
Hyvät puolet: lapsi oppii moniarvoiseksi.
Huonot puolet: joskus olisi kiva leikkiä legoilla käpylehmien sijaan.
![]()
![]()