Miksi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Miehet ja porno
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Miksi se on naisille aina näin että koetaan ettei itse riitä jos mies silloin tällöin katsoo pornoa. Sillähän ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Mies on halujensa kanssa aikalailla ""nyt heti""-tyyppi. Jos miestäni sattuu juuri nyt haluttamaan enkä itse ole kotona ja mies käyttää pornoa apunaan niin miten se olisi minulta pois? Ei mitenkään. Ei kukaan normaali mies tyydy pornoon jos on oikea nainen tarjolla, mutta kun se oikea nainen ei siinä vieressä joka hetki ole. En myöskään usko miehen tekevän minkäänlaisia vertailuja oman naisensa ja pornonaisten välillä. Kuka uskoo että mies putkiaivoillaan kiihotuksensa ohessa vielä miettii mikä osa naisissa on mitenkin? Ei se mies todellakaan kaikkeen pysty.
 
Niinpä nuuskija, jos pikkasen panostaisit siihen naiseesi/vaimoosi pornon sijaan, voisit saada ihmeitä aikaan. Mutta ei - miehet menee helpointa tietä ja ""minä minä minä ja minulle"" tietä - ja sen on tuo porno. Ei oma nainen.
 
""Onkos koskaan käynyt mielessä, että jos näkee jonkun tuollaisen kuvan, siitä voi syntyä kimmoke etsiä vaimo käsiin ja... hmmm. ""

Onkos koskaan käynyt mielessä, että vaimo haluaa miehensä kiihottuvan hänestä ja himoitsevan nimenomaan häntä?

Jos mies hakee/tarvitsee kimmokkeen muualta ja käyttää vaimoaan pelkkänä panopuuna, niin onkos kumma jos vaimoa ei seksi innosta ja pornoa katselava mies antaa ärsykkeen nalkutusrefleksiin?
 
Oletko puhunut miehellesi ja kertonut että haluaisit enemmän seksiä? Jos tuo pornon katselu todella vaikuttaa niin että sinä jäät vähemmälle huomiolle niin silloin siitä todella voi tulla ongelma. Paras tapa kai vaan tehdä miehelle selväksi että kaipaat enemmän ja jos se ei auta niin sitten on mietittävä tilanne uudestaan.
 
Ja en voisi olla enempää samaa mieltä kuin Böing!

Ihan eri asia jos YHDESSÄ katsotaan pornoa - ja sellaista josta molemmat tykkää. Mutta en tosiaankaan kestä olla miehelle se reikä jossa hän tyydyttää itsensä kun on kiihottunut muusta kuin minusta.
 
Kyllä mä olen sanonut asiasta, et haluaisin enemmän jne. Mulla vaan kummittelee taustalla se aikaisempi imutus, mitä tää mies harrasti. Nyt on imuttelut kuulemma ollu pitkän aikaa katkolla ja muutenkin hiljasempaa makuuhuoneessa.. Tulee jotenkin vainoharhainen fiilis. Tai sitten mä oon vaan outo..
 
Aikaisemmista touhuisra nyt ei kannata välittää. Jos mies sanoo ettei enää katsele pornoa niin siihenhän on uskottava kunnes toisin todistetaan. Sanooko muuten ettei katsele ollenkaan vai että katselee vähemmän?
Ehkä voisit seuraavaksi kysyä mieheltä minkälaisia fantasioita hänellä on. Kaipaisiko sänkyyn jotain uutta. Ellet ole sitä jo tehnyt. Ja koittaa vietellä mies useammin leikkeihin kanssasi. Ellei mies nyt ihan kieroutunut ole niin luulisi oikean naisen kelpaavan paremmin kuin mahdollisen pornon.
 
Järki sanoo, ettei pidä ajatella vanhoja juttuja, mutta jotenkin herää epäilys, et selän takana touhutaan jotain. Hän sanoo, ettei enää katsele ollenkaan. Oon sanonut, et porno olis kiva olla sellainen yhteinen juttu, jos sitä on..

Toisaalta hän on kyllä valittanut stressiä, mut tätä hiljasempaa kautta on kestänyt kauemmin, suurin piirten vuoden alusta. Niin ja ei kuulemma halua olla kenenkään muun kanssa. Olen toki maininnut myös, että toivon hänen kertovan, jos mieli tekisi jotain vaihtelua tai jos hän ei pidä jostain. Itse oon saattanu välillä heittää vähän tuhmia juttuja, mut yleensä vastauksena on ollu ""apua.."" toiminnan sijaan.. En tiiä pitäisköhän jättää se vaan rauhaan vähäksi aikaa ja odottaa, että se tekis aloitteen. Mulla meinaa keinot loppua kesken (ja kärsivällisyyskin on koetuksella)!
 
Eikö tässä ole kyse pohjimmiltaan ihan samasta asiasta kuin silloin, kun naiset katselevat hyvännäköisiä urheilijoita tai näyttelijöitä: esteettisen mielihyvän hakemisesta? Kyllä minä ainakin tunnustan katselevani mielelläni treenattuja pikajuoksijamiehiä - toki olen itse urheilusuorituksestakin kiinnostunut, muttan myöskään pane pahakseni, jos nämä atleetit maaliin päästyään riisuvat yläkropan paljaaksi ja paljastavat näin hiestä kiiltävät upeat lihakset... ja ehkäpä jotain seksuaalisiakin mielikuvia saattaa siinä herätä, mutta ei kumppanini tätä ""kuolaamistani"" mitenkään pahakseen pane. Enkä minäkään mieltäni pahoita, jos hän vastaavasti katselee vaikkapa hyppääjänaisia tai Eva Wahlströmiä ihaillen. Miksi pitäisi? Sitä seksiä kuitenkin harrastamme nimenomaan keskenämme (ja kiihotumme ja nautimme toisistamme). :)
 

Similar threads

V
Viestiä
7
Luettu
667
Seksi
Mies 37 Lht
M
S
Viestiä
87
Luettu
13K
Perhe-elämä
Onnistuva mies.
O

Yhteistyössä