mihin saakka käytitte bodeja?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "jenna"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="jenna";24619359]kannattaako ostaa 80cm vauvalle vielä bodeja? on nyt 11kk. vielä ei ole pottailua aloitettu. konttailee vielä, ei kävele tai ole pystyasennossa.

mietin vain että kantsiiko ostaa 86 cm bodeja varastoon vai milloin olette siirtyneet pelkkään paitaan?[/QUOTE]

Me siirryttiin paitoihin, kun lapsi alkoi käydä potalla. Nyt 2v2kk on päiväkuiva. Bodeja siis melkein 2v. On käteviä talvella varsinkin. Ei vilu kappase.
 
[QUOTE="Kaisa";24619617]http://www.ellos.fi/dv/30-Alus--uima-asut-Topit-bodyt/Vertbaudet/_/N-fvlZ1z13zxaZ1z141xe?Nr=213001[/QUOTE]

Vertbaudetin bodyt ovat niukkaa mitoitusta, en usko että menee enää tuo 92 päälle.
 
parempi linkki http://www.pientenparhaaksi.fi/product_details.php?p=386


tuttalla oli joskus myynnissä bodeja joissa oli kiinteä jatkopala, ne oli käteviä, mut en ole enään löytäny
 
Meillä poika on nyt 1 v 1kk ja käyttää 80 cm bodyja. Mietin ihan samaa kuin ap, eli ostaisinko vielä talveksi 86 cm bodyja. Päätin että ostan, koska ovat varrmasti kätevämpiä kuin paidat. Jos nyt olisi tulossa kesä niin voisin vielä harkita asiaa.
 
Napero merkillä on ainakin isompiakin kokoja, 92 on meijän pojalla vielä iiihan liika iso vaikka muissa merkeissä sitä käytetäänkin. Ja tota myy vissiinki citymarket.

Mä käytän bodyä meijän 1v3kk koska pysyy hyvin napa piilossa.
Talveks oon varannu lyhythihasia bodeja (ja toki muutama pitkähihanenki) ja sitten päälle laitan tavallisen pitkähihasen.
Mä jotenki niistä tykkään kun ei tartte miettiä tuolla ulkona ku häärätään onko selkä pysyny piilossa. Ku paita tuppaa nousemaan jos kovin riehuu vaikka sen housuihin laittaski. :)
 

Similar threads

Y
Viestiä
4
Luettu
3K
Aihe vapaa
vierailija
V

Yhteistyössä