miehellä sukkahousut

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Tiina
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="vieras";22183690]Miks ihmees niitä pitäisi käyttää naidakseen? Vai onko joku sanonut että miehien sukkahousut on tehty siksi että ne päällä pylsitään?[/QUOTE]
Eikun niitä kannattaa käyttää nimenomaan ehkäisyyn, naisten halun ehkäisyyn. Halua ja yhdyntöjä ehkäisemällä ehkäistään myös raskaus, vaikka sukkikset eivät siittiöitä tuhoaisikaan. Joku kun sanoi, että liiallinen sukkislämpö tuhoaa siittiöitä. Sinä veit vahingossa keskustelun sukkisseksiin. Onko läheinenkin asia :D.
 
"Jos mun mies laittas sukkahousut jalkaan kuolisinnauruun...."
Taitaa teillä olla tuo ajatuksenkulku aika rajoittunutta ja jäänyt lapsen asteelle.
Laadukkaat oikean kokoiset sukkikset sopii TosiMiehelle mutta ei Nynnyille.
Tartteehan se hieman staminaa mieheltä pitää sukkiksia ja emäntäkään ei saa olla mikään nyhverö (muuten tulee juuri näitä kommentteja).
Totta pitävät lämpöä vaikka en uskoisi! Anna nyhveröiden nauraa. Tää tilanne on sama kun korkokengissä, jotka keksi mies. Olivat alumperin miehille. Sama sukkahousuissa. Keksijä mies
 
käytän itse itse niin miesten kuin naisten sukkahousuja ovat käytännölliset iholle mukavat suosikkimerkit on Norlyn Amar Wolford silloin kun Sukkahousut istuu hyvin ei ole mitään hätää
vaihtakaamme kokomuksia niin me miehet kuin naiset sukkahousujen käytöstä sukkahousuissa on kiva olla kävellä nimimerkki Sukkahousumies Romeo
 
  • Tykkää
Reactions: Baby2018
Käytän kanssa sukkahousuja useinkin, ne on mukavat, lämpimät ja istuu napakasti hoikkaan vartaloon. Denit vaihtelee tosiaan töissä 15-40 riippuen lämpötilasta, mutta enimmäkseen satiinisia. Mielyttävämmät housujen alla ja iholle.

Mielestäni sukkikset sopii miehelle oikein hyvin ja on muuten paljon miehiä, jotka kieltävät asian, vaikka haluaisivat pitää niitä ja kokeilla. Oikeasti :)

Ja aina parempi jos jutustelee paremman puoliskon kanssa asiasta, voi yllättävästi tulla hyväksyntää ja kokeilun halua asiaan molemmin puolin, näin meille tapahtui. Enkä laittanut vastaan :)
 
  • Tykkää
Reactions: Baby2018
Hei,

Meillä oli puhetta myös asiasta, lähdin heti kokeilemaan ajatusta. Ensin vähän nauratti, mutta nykyään ihan ok. Avovaimo ostaa välillä minullekin sukkiksia pyynnöstäni. Kivathan ne on, vähän seksyt ja pornotkin ;)

Suosittelen!



Katselin tuossa Ferillon sivuilta sukkahousuja itselleni. Siellä oli myynnissä myös miesten sukkahousuja. Jäin miettimään, että miltähän mies mahtaisi näyttää niissä. Kysyin mieheltä, suostuisiko hän käyttämään niitä jos tilaan sellaiset. Mies totesi siihen, että hän ei ole vielä kellään tutulla miehellä nähnyt sellaisia, eikä hän ala olemaan edelläkävijä tuollaisissa jutuissa. Totesi perään että sitten kun niitä on myytävänä normaali marketeissa, niin sitten hän suostuu sellaisia kokeilemaan.

Itse olisin kyllä mielellään nähnyt miehen kokeilemassa niitä. Mitäs mieltä te olette moisesta, vai olenko vähän poikkeava ajatusmailmaltani?
 
Tiina,

Olet hieno nainen kun et lähtenyt asiaa samantien tyrmäämään.
Meillä miehillä on kauttaaltaan aika tylsiä vaatteita verrattuna naistenvaatteisiin.
Miinpä on mukava toisinaan katsella naitenvaatteita ja jopa sillointälläin jotain hankintoja tehdä.
Sukkahousut on itse huomannut todella käytännölliseksi kylminä aikoina farkkujen alle.
Tympäsee ainostaan käyttää sukkia vielä lisäksi, etti sukkahousut vilahtele lahdeiden alta.
Minäki käytän etupäässä 15 - 20 den sukkahousuja paksummat ovat sitten liian kuumia.
 
  • Tykkää
Reactions: Baby2018
Talvisella kelillä sukkahousut esimerkiksi farkkujen alla lämmittää sopivasti eikä purista liikaa mistään. Samoin syksyisin vaellus- ja metsästysreissuilla 60 den legginsit ovat oiva osa kerrospukeutumista. Käsi ylös (tai kommentoikaa jotenkin) kuinka moni teistä naisista käyttää sukkahousuja tai legginsejä housujen tai pitkän hameen alla siksi, että ne lämmittävät?

En kiistä, etteikö olisi miehiä, jotka saavat mielihyvää kyseisestä vaatekappaleesta mutta se sallittakoon heille. Naisten ajattelutapa, että mies ei voi pitää sukkahousuja tai legginsejä kosaan eikä missään on naurettavan rajoittunut ja osoittaa vain henkilön kypsymättömyyden. Kyseinen vaatekappalehan oli alkujaan miesten vaate. Nykyään naiset tuntevat heti itsensä uhatuksi jos mies puhee päälleen jotain, joka mielletään naisten vaatteeksi. Naiset, kyseessä on vain vaate.
 
Älkää siskot ikinä antako periksi miestenne seksifantasioille ! Uneksikoon, menköön vaikka maksullisiin naisiin toteuttamaan sukkahousufantasioitaan. Ja jos jää siitä kiinni
niin heittäkää mokoma sika ulos ! Ottakaa tilalle normaali mies -vaikka juoppo, väkivaltainen, työtön..mutta normaali ! Seksifantasiat ovat sairaan mielikuvituksen tuotteita eivätkä kuulu normaaliin seksielämään ! Olkaa tiukkana !!!! Perversioita ei tule sallia missään olosuhteissa !!
 
hei mun mielestä sukkahousut kuuluu myös miehille ei pelkästään naisille. Ja kun mies ajaa karvat pois niin kyllä mieskin voi käyttää sukkahousuja. Sukkahousut on kivat pitää päällä ja kiva kävellä niillä. Kyllä ne mukavammat kuin verkkarit ja tuo lisää tyyliä ja komeutta.
 
hei mä on mies joka käyttää sukkahousuja ja kävin Keravan prismasta ostamassa uudet kolmet sukkahousut. on niin kivat jalassa ja on tyylikkäät kauniit että tyttöystävät ihastuu miehen jalkoihin.
 
kyllä. Olen mies ja käytän sukkahousuja.

Vahvuudet 20-100den riippuen tilanteesta. Legginsit ovat tutut ja niitä käytän pitkien kalsareiden sijasta.

Syynä joustavuus ja istuvuus. Aikoinaan käytin ns coty slickersejä jotka ovat sukkahousuja vastaavat ilman sukkaa, siis kuten legginsit. Kun niitä ei saanut mistään päätin alkaa käyttämään nyloneita.

Seuraava askel elämässäni on se että puen jalkaani jotkut ihon väriset sukkikset ja shortsit mennessäni ulos. Päätin jo aikaa sitten että sanokoot muut mitä haluaa. Kesäisin sheivaan sääret koska 20den sukkikset ei peitä karvoja. Talvella 40den ja paksummat peittää karvat, mutta mukavuuden ja istuvuuden vuoksi taidan jatkossakin pitää sääret sileinä.

Vaimoni tietää ja ainakin puheissaan hyväksyy. Ei pahastunut kerroin että aion lähteä sukkahousuissa ulos joku päivä.

Seksiä harrastetaan välillä nailoneiden liukastamia sääriä hyväillen.

Tuotemerkit Norlyn, Amar, Wolford ja Mondor ovat omassa sukkalaatikossani edustettuna.

Annetaan säärien näkyä ja nautitaan elosta. :-)
 
En nyt osaa sanoa onko miesten sukkahousujen tai legginsien käyttö homoutta? Mielestäni ei ole.

Rohkeutta mukaan ja kokeilemaan. Mieluummin puen tyköistuvat legginsit tai sukkahousut kuin valuvat ja lököttävät kalsarit.

Naiset valittaa että sukkahousut valuu yms. No, siihen on lääke. Ostaa oikean kokoiset niin sopii olemaan jalassa eikä valu haarakiila polviin. :-)
 
Minun miehelleni ei kuulu sukkahousut!!!Eijeijeiiii.. Mun oma mies on mies, joka saakin olla omasta tahdostaan mies. Tulee mieleen sukkahousuja käyttävästä miehestä öljytty bodari:/ joka ehkä meikkaa ja muutenkin on naisellisen oloinen. Okei, sää se olla sitte sellanen ihminen. Mutta mun mieheksi ei sillon oo sillä asiaa ja kierrän kyllä tooosi tosi kaukaa!!! 👋

Samoin nainen on meijän perheessä nainen, ja täysin ylpeä ja tasa-arvoinen siitä :hug:
Kylläpäs olet negatiivinen
 
Älkää siskot ikinä antako periksi miestenne seksifantasioille ! Uneksikoon, menköön vaikka maksullisiin naisiin toteuttamaan sukkahousufantasioitaan. Ja jos jää siitä kiinni
niin heittäkää mokoma sika ulos ! Ottakaa tilalle normaali mies -vaikka juoppo, väkivaltainen, työtön..mutta normaali ! Seksifantasiat ovat sairaan mielikuvituksen tuotteita eivätkä kuulu normaaliin seksielämään ! Olkaa tiukkana !!!! Perversioita ei tule sallia missään olosuhteissa !!
Sinä olet niiiiin nega etkä tajua että ei oo sen kummempi kumpi sukupuoli niitä käyttää mies vai nainen . Liputan miesten sukkahousun käytölle
 

Yhteistyössä