A
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Micosa:Voi,meillä oli samojedi yli 25 vuotta sitten.
Alkuperäinen kirjoittaja AinaHarmaa:Alkuperäinen kirjoittaja Micosa:Voi,meillä oli samojedi yli 25 vuotta sitten.
eikös olekin ihania otuksia?
Alkuperäinen kirjoittaja Ford Prefect:Voi toista, sehän kerrassaan kuolee nälkään tossa![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Micosa:Alkuperäinen kirjoittaja AinaHarmaa:Alkuperäinen kirjoittaja Micosa:Voi,meillä oli samojedi yli 25 vuotta sitten.
eikös olekin ihania otuksia?
On.
Meillä sellainen ihana mörrikkä joka ulisi kun itse sadan metrin päässä kotiin tulossa koulusta.
Meitin koiralla oli kuono ei tyypillinen eli tylppä ja pyöreämpi ja siksi minusta niin jumalattoman söpö.
=)
Alkuperäinen kirjoittaja AinaHarmaa:
Alkuperäinen kirjoittaja v:koiralle ei saa antaa suklaata. ainoastaan koirien suklaata.
Alkuperäinen kirjoittaja ällö:Ja mä sitten vihaan kerjääviä koiria. Anoppilassakin niiden koira tulee aina pöydän viereen kerjäämään ja kieli on suusta pitkällä ja läähättää... Ja haisee ulollle. *puistatus*
Alkuperäinen kirjoittaja v:vaikuttiko se koiran silmiin? se suklaa siis.
Alkuperäinen kirjoittaja Finttu:Alkuperäinen kirjoittaja v:vaikuttiko se koiran silmiin? se suklaa siis.
Ei kun se voi olla ihan myrkkyä koiralle. Pienemmät voi jopa kuolla siihen.
Ei tosin kaikki, meen koirakin vetäs puoli kiloa susupaloja eikä saanu edes ripulia.
Tumma suklaa on vaarallisinta.
Alkuperäinen kirjoittaja v:vaikuttiko se koiran silmiin? se suklaa siis.
Alkuperäinen kirjoittaja Muurarin Vaimo:Ihana turrikka!! Onko kesäkarvassa vielä? Meillä on siitä kumma sammari, että vaikka se pudottaa karvaa vähintään kahden koiran verran, niin herralla löytyy ylläkin vielä vaikka lampaat söis... Vai onko tää nartun ja uroksen ero??
Alkuperäinen kirjoittaja Muurarin Vaimo:Ihana turrikka!! Onko kesäkarvassa vielä? Meillä on siitä kumma sammari, että vaikka se pudottaa karvaa vähintään kahden koiran verran, niin herralla löytyy ylläkin vielä vaikka lampaat söis... Vai onko tää nartun ja uroksen ero??
Alkuperäinen kirjoittaja Muurarin Vaimo:
Alkuperäinen kirjoittaja AinaHarmaa:Alkuperäinen kirjoittaja Muurarin Vaimo:Ihana turrikka!! Onko kesäkarvassa vielä? Meillä on siitä kumma sammari, että vaikka se pudottaa karvaa vähintään kahden koiran verran, niin herralla löytyy ylläkin vielä vaikka lampaat söis... Vai onko tää nartun ja uroksen ero??
meiän Mirtsukka on synnyttänyt keväällä ja se on myöskin steriloitu, eli sillon on vähän karvoja. Ja talvella kun on kylmempää nii tulee enemmän noita karvoja.