Lapsettomuushoidoissa olevat

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mimerkki
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Pikkuihiljaa nää päivät matelee kohti siirtoa ja Luge alkoi. Juoksin eilen puolimaratonin koska tuli fiilis että haluan tehdä niin ja en löytänyt vakuuttavaa tietoa että siitä olisi tässä vaiheessa haittaa. Lääkäriltä tietenkin unohdin kysyä asiasta maanantaina kun vielä harkitsin asiaa, joten googlettelin ja kysyin chatgpt:ltä sitten. Jos mulla sattuu olemaan sellainen immunologisesti yliaktiivinen limakalvo niin ehkä puolimaraton voisi olla jopa hyödyllinen shokkihoito. :LOL: Yritin kyllä pitää sykkeet maltillisina.

Tajusin että jos alkio ei selviä sulatuksesta niin silloinhan voi pitkästä aikaa miettiä jotain hifistelyjuttuja stimulaatioon. Pitkä kaava nyt ei mulla toiminut kovin hyvin mutta ehkä estrogen primingin kokeilemista uudestaan vois miettiä. Toki sehän on aika pieni todennäköisyys se ei-sulatuksesta selviäminen. Joka tapauksessa jo viikon päästä alkaa varmaan olla jo paljon selkeämpää että onko se stimulaatio tulossa ensi kuussa vai ei :eek:

Mites @Annika88 onko tuntemukset ennallaan?
Ei ole tuntunut mitään sen perjantai-illan kihelmöinnin jälkeen 🤯 Luin kyllä että tuntemukset eivät korreloi sen kanssa, tapahtuuko munasarjoissa jotain vai ei. Mutta olisi silti parempi fiilis jos olisi tuntemuksia. Itse vedin hevosen kanssa treenin kouluratsastuskisoja varten ja ei kyllä ravissakaan hölskyessä tuntunut mitään 😅😬
 

Yhteistyössä