E
Entinen vakkari
Vieras
, olen ollut jo monta kuukautta saikulla. Särkyneen sydämen syndrooma ja liikuntaa ei sais harrastaa paljoakaan :-( Onneksi sentään nyt tiiedän mikä on vialla. Mutta harmittaa silti.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja v:Mikä on särkyneen sydämen syndrooma?
Tsemppiä joka tapauksessa![]()
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja v:Mikä on särkyneen sydämen syndrooma?
Tsemppiä joka tapauksessa![]()
Kun sydän on 'mennyt rikki' menetyksen tai kovan riidan tms. jälkeen sydän hommailee ihan omiaan, pulssi vaihtelee, lyöntitiheys vaihtelee, sydän jää 'jumiin' l. voi tulla oireiltaan samanlainen kuin sydänkohtaus syntymekanismi vaan on erilainen, paino laskee rajusti, palelee varsinkin kiihdyttävien ruokien ja juomien jälkeen, masennusta, unettomuutta... Jos tila ei kestä pitkään siitä ei ole haittaa loppuelämälle, mutta voi kroonistuakin.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Sydännauhalla, verikokeilla ja psykiatrin tapaamisilla.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:En ole lääkäri, en tiedä. Sorry. Mutta ihan kyllä tuntemusten perusteella tiesin, ettei sydän ole kunnossa. Pitkään tosin toivoin, että lihakset vaan olis kipeinä. Mutta lopulta oli pakko antaa periksi.