V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja Emilyn:1-3 krt (laskin mukaan että mieskin käy omineen). Monet hedelmät säilyy sen viikonkin ajan jääkaapissa, mutta yleensä viikon aikana joutuu jotain salaattia tms hakemaan lisää. Pastaa, riisiä yms kuiva-aineita on sen verran, ettei niitä tarvi joka viikko ostaa joten näin ollen ei kerry paljoakaan turhaa ostettavaa ja on melko helppo ostaa jopa viikoksi ruoat. Viikossa meneekin sitten 50-100e.
ei kai niitä kuiva-aineita yleensä haeta jos monta kertaa käydään. Maito saattaa loppua tai se ateriatarvike (liha, kala). ei tule ostettua tarpeeksi kerralla.