V
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
No ei tosiaankaan haise pilaantuneelle jos ei ole pilaantunut!!!!!mun mielestä ne haisee aina pilantuneele kun avaa paketin, vaikka eivät ole.![]()
Itseasiassa pesin tänänä jääkaapin ja unohdin kinkun pöydälle n. 7tunniks.Mun mielestä kinkku haisee aina ihan törkeälle (varsinkin nuo tuoresuolatut).. Onko sulla joku peruste sille että se voisi olla pilaantunut? ollut kauan lämpöisessä? päiväys lähellä? Jos ei ole mitään sytä epäillä kinkun kuntoa, niin paista se, kyllä sen sitten maistaa onko se pilalla vai ei.
Niin, mutta tuskin noin kauaa???eikös sen pitäis antaa olla huoneenlämmössä ennen paistamistakin.
Etta ihan porstuvan nurkassa?Se on suolattu, ei se niin helposti pilaannu. Ennen ne suolattiin porstuvan nurkassa tiinussa, siinä pidettiin itsenäisyyspäivästä jouluun.
Ja tosiaan ennen paistamistakin se pitäis lämmittää huoneen lämmössä. JOs huolettaa, niin paista vaikka heti.