kieli poliisit!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja viha-akka
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

viha-akka

Vieras
ei kö teilläole muuta tekemistä kuin kyt-täytä muiden kirjoittamisia. arsyttävää. kun joka ketjussa, on. joku jotain pilkuntapaista yrittämässä! toisilla huoli vakavasta asiasta ja te jauhatte ihan puut-heinää: minun mielestäni tämä alkaa tekemäyttämään minut vihaiseksi.

palstalla kirjoittelun voi rinnasstaa vallan hyvin puhekieleen jolloin infinittiivettelin kikkeleviitettelin hypotenuusan pilkun paikalla ei ole niin kauhean suuri meritys :PÅ
 
:whistle: no joo.. en mäkään ymmärrä miks kirjoitukseen puututaan jos ja kun asia on kuitenkin ymmärrettävissä. tuossakin ketjussa äidillä oli huoli lapsestaan ei taivutuksen oikeellisuudesta.
 
Mä olen monesti miettiny tätä samaa.
Täällä suolletaan tajunnan virtaa -mullekin tulee usein ihan tajuttomia kirjoitusvirheitä vaikka muo ärsyttää sunnattomasti kun uutisten lukijat taivuttaa väärin sanoja :headwall: Mutta täällä -jos mä tulen ymmärretyksi, ihan sama!
 

Similar threads

Y
Viestiä
4
Luettu
2K
Aihe vapaa
vierailija
V

Yhteistyössä