katselemalla orgasmin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras nainen"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras nainen"

Vieras
Olen nainen ja osaako kukaan kertoa että miksi saan orgasmin niin jos katson vain pornoa enkä kosketa "sinne" nin saan ihan itsestään orgasmin ? onko se joku erikoinen taito kun katselemalla eikä koskemalla saa orkun.
 
No en sanoisi että mikään erityinen taito. :D Saa sen ajattelemallakin vaikka ei pornoa katsoisikaan. Joku saa joku ei, hyvin yksilöllistä. Mulle tuo on helppoa.
 
Asiasta tuli taannoin dokumenttikin. naisilla on kyky saada orgasmi koskettamatta ja jopa ihan ilman sitä pornoa kunhan vaan keskittyy. Ainakin koehenkilö sai aikaan itselleen orgasmin ihan kliinisissä tutukimusolosuhteissa. Samaisessa tutkimuksessa osoitettiin myös, että se puhe naisten vaatimasta henkisestä yhteidestä on täyttä sontaa. Naisen näköyhteys ja kosketusyhteys eristettiin ja mies oli yhdynnässä hänen kanssaan, siis vain sen vartalon alaosan kanssa ja nainen kykeni orgasmiin varsin tuntuvasti. Naisen orgasmi on laajempi ja voimakkaampi kuin miehen, joten on 'normaalia' kyetä saamaan sitä eri tavoin sekä pelkästään henkisesti että pelkästään fyysisesti. Jos katsot pornoa niin stimulaatiotahan toki on, se vaan ei ole fyysistä. Saan itse samoin orgasmin, usein oikein kiihkeässä esileikissä olen jo kertaallen lauennut ennen kuin päästään yhdyntään asti.
 
Alkuperäinen kirjoittaja entäs tää sitten;26281419:
Miten voi olla mahdollista että jos en saa koskaan emätinorgasmia niin heräsin viime yönä juuri sellaiseen villin unen seurauksena ???

No et voi sanoa 'ei koskaan' jos sellaista koet unesi aikana.
Kykenet siihen, mutta et niillä keinoin ilmeisesti joita tietoisesti käytät tai kumppanisi käyttää?
 
Alkuperäinen kirjoittaja entäs tää sitten;26281419:
Miten voi olla mahdollista että jos en saa koskaan emätinorgasmia niin heräsin viime yönä juuri sellaiseen villin unen seurauksena ???

Sinulla ei ole vaan ollut partneria joka olisi saanut sinusta tuon lajin orgasmin esiin. Pystyt sen ilmiselvästi saamaan jos unissasi kerran sait sellaisen orgasmin!
 
Alkuperäinen kirjoittaja entäs tää sitten;26281524:
Voi paska !! Olisi ihana kokea tuo miehen kanssa mutta enpä ole sellaista vielä tavannut:(


En sysäisi vastuuta yksin miehelle. Sulla saattaa omassa päässäsi olla joku "lukko" jolla estät itseäsi vapautumasta ja nauttimasta, vaikka mies tekisikin kuten haluat. Se orgasmihan on sinun tuntemuksesi joten koeta keskittää ajatuksesi niin että itse tulet auttaneeksi itseäsi.
 
Samaisessa tutkimuksessa osoitettiin myös, että se puhe naisten vaatimasta henkisestä yhteidestä on täyttä sontaa. Naisen näköyhteys ja kosketusyhteys eristettiin ja mies oli yhdynnässä hänen kanssaan, siis vain sen vartalon alaosan kanssa ja nainen kykeni orgasmiin varsin tuntuvasti.

Olipahan naturalistinen koe. Pystyttiinköhän huomioimaan esimerkiksi naisen mielen ajatuksia kokeen aikana? Kyllähän esimerkiksi piiskaaminen silmät ja muut raajat sidottuina voi kiihottaa, vaikka se on hyvin mekaanista. Eli miehen kropan poissaolo kontaktissa ei vielä kerro siitä että ajatuksia/"henkeä" ei ollenkaan tarvittaisi. "Henkinen yhteys" ei varmasti ole välttämätön kemiallis-fysiologiseen orgasmiin, mutta varmaan auttaa laajemmassa mittakaavassa.

Olisi hauska kuulla mikä taho kokeen teki tai nähdä linkkiä.
 
[QUOTE="vieras";26281588]entäs tää sitten: Koita ajatella samaa villiä untasi seuraavan kerran kun harrastat miehesi kanssa seksiä, ehkä se auttaa pääsemään samaan tunnelmaan. ;)[/QUOTE]

Mielikuvia kannattaa aina käyttää hyödykseen. :D
 
[QUOTE="osmo";26281595]En ihmettele. Itse saan orgasmin naista katsomalla ja joskus heppi nousee pystyyn jo silloin kun näen naisten polkupyörän.[/QUOTE]

aika herkässä tuntuu olevan :D
 

Yhteistyössä