K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Erittäin infantiilia puhua vammoista kenenkään tuntemattoman kohdalla ja kertoo kirjoittajan eli sinun älyllisestä kapasiteetista.
Ihan järkeviä kirjoittelee vs. nämä parasossuilevat ilmoittelijat tai sellaisella ”uhkailevat” silloin kun kyseinen ihminen kertoi vain oman läheisensä kokemuksia ja oliko nyt vain toteamus, että Buranalla näitä ei hoideta. Mikään ei viitannut tietämykseen kenenkään lääkityksestä niin että.
 
Tuskin syy nyt tämä on. Jo vauvalta asti on ollut kommentteja että milloin mikäkin asia on viety K tai porukoiden tietoon. Ei niillä ole ollut oikein mitään merkitystä kenellekään.
Kyllähän niitä viestejä laittaa fanit aina ja menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Tällaiset terveystietojen urkkimiset on kuitenkin vakava asia ja se ei paljoa vaadi, että tarkistuttaa. Se olisi hyvä tehdä muutenkin aika ajoin.
 
Ei ole ollut puhetta kompostin viesteistä. Heräsi ihan perusteltu epäily siitä, että joku on mahdollisesti urkkinut terveystietoja. Tällaisesta on ihan hyvä informoida eikä infon saajan tarvitse tulla mitään viestejä lukemaan. Jos kompostilaisilla on puhdas omatunto, ei ole mitään syytä lopettaa kirjoittelua.
Nimenomaan kompostin viesteistä siinä oli kyse, mitä ihmettä sinä nyt sössöttelet?
 
Kyllähän niitä viestejä laittaa fanit aina ja menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Tällaiset terveystietojen urkkimiset on kuitenkin vakava asia ja se ei paljoa vaadi, että tarkistuttaa. Se olisi hyvä tehdä muutenkin aika ajoin.
Mitkä tälläiset? Tavallista keskustelua K omista sanoista jotka joku tulkitsee erilailla kuin toinen.

Muuten olen samaa mieltä että hyvä olisi silloin tällöin tarkistaa kuka tietoja katsoo. Sekin rikos kun vanhenee.
 

Uusimmat

Yhteistyössä