K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Sillä, miten PÄÄTYNYT julkkikseksi, on merkitystä. Ymmärrän, jos jotain konserttipianistia kiusattaisi vaikka rumista käsistä. Mutta jostain syystä kukaan ei sellaista teekään.
Sulta puuttuu ilmeisesti empatiakyky kokonaan ja muutenkin käsite ihmisarvosta taitaa olla hämärtynyt. Kyllä kaikkia pitäisi lähtökohtaisesti kohdella samanarvoisesti ja typerä mollaus ja haukkuminen on vain typerää mollausta ja haukkumista.
 
Jos sun perseen ja tissien muotoa arvostellaan vaikka siksi, että työnnät itse niistä sata samanlaista makrolähikuvaa Instaan ja ansaitset sen avulla rahaa, niin on puhdasta tekopyhää paskaa leikkiä lumihiutaletta
Tavallaan sulla on pointtia, mutta juttuhan on se, että se arvostelu ei kohdistu pelkästään näihin muotoihin, vaan koko ihminen vedetään kuraan ja yritetään repiä palasiksi. Se on liikaa.
 
Laulutaidottomillekin sanotaan laulukilpailujen karsinnoissa että kiitos, mutta ei. Tää ei oo sun juttus.

Mut kaikenmaailman silikonityrkkyjen valasperseet ovat kuin joku koskematon Pyhän Marian Ilmestys.
 

Yhteistyössä