hyvä rasva??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja taustalla
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

taustalla

Aktiivinen jäsen
19.05.2004
63 720
9
36
meillä meni maissista iho niin pahasti pyllystä rikki että hoh hoijaa...
mikäs olisi hyvä rasva tai minkä olette todenneet auttaneen.todella kipeä tyttö on ei anna koskeakaan..
teistysti helpotti jo kunmaissi jätti pois mutta silti ja tulevia kertoja varten.. niin onko resepti vai käsikauppa tavara..???
 
ilmakylpyjä ollaan otettu ja bepanteneä laiteltu mutta supon annoin on niin kipeä tuo pylly.. huutaa vaan. voin kuvitella kun iho rikki ja ripuloi ja ja pissii miten se sattuu.. B) B)
voi miten kamalaa katsoa kun pieneen sattuu.. ne on näitä allergisten äitien huonoja puolia aina saat hoitaa jälkipyykin..
 
Sinkki voide kuivattaa. Voit käyttää sitä jos ei ole lääkärinmääräämää ja ohjeistamaan kortisonia.
Rasvaa esim.lipolan abo base voiteilla sinkkivoiteen välissä.
Liity iholiittoon tai allergia ja astmaliittoon. Mene lääkäriin. Hanki kunnon ohjaus rasvaamiseen. Hae apua. Rasvat on testattava, kukaan ei osaa sanoa mikä voide sopii lapsellesi.
 
Kyllä vain, rasvan sopivuus kannttaa kokeilla koska sekin on yksilöllistä. Osta apteekista pieniä putkiloita ja kokeile. Sitten voit lääkärin pyytää kirjoittamaan reseptin johonkin hyvältä tuntuneeseen rasvaan. Saa sen sitten halvemmalla,
Hyviä lipolan, novalan, ceralan....aika paksuja. Ohuemmista essex. Fucidin kortison ja fucicort hyviä kortisooni/antibiootti voiteita. Ja vanha kunnon bepanthen. Mun pojalla turposi pää punaisesta apo basesta, ei vissiin passannut... =)
 

Similar threads

J
Viestiä
2
Luettu
4K
Seksi
Kurittava mies
K
L
Viestiä
2
Luettu
973
Aihe vapaa
Lapsen ravinto 6:sta 24:n kuukauden ikään.
L
A
Viestiä
1
Luettu
2K
N

Yhteistyössä