Itse olen tähän mennessä saanut kaiken mitä olen maksanut, olen tehnyt päätöksen että 40e on suurin summa jonka maksan suoraan tilille, sitä suuremmat saa mennä postiennakolla ja jos ei myyjä siihen suostu en huuda.
Palautteita kannattaa katsella ja saahan sieltä yhteystiedot myyjään kun huuto päättyy, niiden kautta sitten jäljittämään myyjää jos tavaraa ei kuulu..
Ja itse pyrin myös siihen että noudan tavaran jos vain on mitenkään mahdollista, ostin juuri 270e:n rattaat ja hain ne hänen kotoaan, ku tuollaisia summia en käy siirtelemään..
Katselin kyllä että oli siellä mun kauppakumppaneissa pari, jotka oli lopulta saaneet negatiivista palautetta ja jollain oli jopa suljettu käyttäjätunnuksetkin, mutta minun kohdalla on kauppa aina toiminut ongelmitta.