Huh huh! Oli taas lapsi tiellä :(

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Kaupungilla nähtyä: Pieni lapsi (n. 3v) kompuroi vilkkaalle tielle aivan kaupungin keskustassa -> lapsen äidillä muuta tekemistä! No äiti huomaa tilanteen ja hakee lapsen pois tieltä ja lähtee samantien kävelemään toiseen suuntaan ja jättää lapsen siihen tien viereen!!! Lapsi menee uudestaan tielle katsomaan kun bussi ajaa kohti ja hänen äitinsä huinii jossain 20 metrin päässä.

Onneks bussi ehti pysäyttämään, kun ei ole enää liukasta ja äiti sai riuhtaistua lapsensa pois tieltä ja he jatkoivat matkaa. Olin itse sisätiloissa kahvilassa just sillon ja kauhusta kankeena osoitin kaverille että toi lapsi jää auton alle... Sydän meinas pysähtyä :(
 
no olisit voinut kahvilasta juosta pois ja vaikka huutaa sille äidille |O ottaa pannuun tollaset ku pitää vaan kattoo ja kauhistella :o

+ uskon, ettei oikeasti ollut edes kahvilla vaan huomattavasti lähempänä. Näitä kauhistelijoita aina riittää, kukaan ei koskaan tee elettäkään auttaakseen. sori ap, mutta näin se on.
 
Tänään, seisottiin liikennevaloissa risteyksessä. Siinä vieressä sit pikkunen taapero päättikin lähteä juoksemaan viereiselle tielle. Näki että äiti pelästyi ja pahasti.
Kerkes nappaamaan lapsen syliin ennenkuin auto osui kohalle.
Lapsi ihan vaan päättikin kesken kävelyn vaihtaa suuntaa ja äiti ei kerinny reagoimaan yhtä nopeesti.

Myö ukon kanssa säikähettiin kanssa ja kovasti. Ja mein mukelot takapenkillä säikähti sitä kun äiti ja iskä huudahti.
 
Alkuperäinen kirjoittaja just:
no olisit voinut kahvilasta juosta pois ja vaikka huutaa sille äidille |O ottaa pannuun tollaset ku pitää vaan kattoo ja kauhistella :o

+ uskon, ettei oikeasti ollut edes kahvilla vaan huomattavasti lähempänä. Näitä kauhistelijoita aina riittää, kukaan ei koskaan tee elettäkään auttaakseen. sori ap, mutta näin se on.

Juuh! Sori lasin läpi olisin kerinny, mutta epäilen että en niin hurjasti olisi jaksanut hypätä. Olin siis sisällä kahvilla ja kyllä kauhistuin enkä saanut hypättyä... Miksi ihmeessä olisin sanonut että olen sisätiloissa, jos en oikeasti ole ollut?
 

Yhteistyössä