Outoa, että tietty porukka syyllistää valtamediaa ongelmien peittelystä, vaikka koko ajan ne näistä jutuista kirjoittaa. Vai ottaako se päähän, että kirjoittaa liian asiallisesti eikä heittele hauskoja termejä kuten "keppostelu" jne. sinne sekaan.
Itse asun Helsingissä, joskin Töölössä jossa vähän erilaista. Kyllä mä näen näitä ongelmia tietyissä kaupunginosissa ja ihan keskustassa. Mutta ei niitä mitenkään ole salattu.
Asematunneli oli muuten tosi karu paikka jo kasarilla. Silloin siellä oli pahoinvoivia kantasuomalaisia nuoria. Nykyään sitten enemmistö mamuja. Missään vaiheessa asioita ei ole peitelty.
Ehkä mamuilla oli joku pieni suojeluaika joskus 5 vuotta sitten, mutta nyt noista ongelmista ei vaieta yhtään. Se on vain tietyn porukan luomaa harhaa.