Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Miten yksinhuoltajuuteni mielipiteeseeni liittyy?
Enkä väittänytkään, että olisi mustavalkoisia. Lue paremmin.
Lapsellani ei ole ikinä ollut "perhettä kasassa".
Kyllä mä tavallani ymmärrän eroajia, mutta se ei poista sitä tosiasiaa, että väärin tekevät ja tekonsa ovat itsekkyyden multihuipentumia.
Jos siis syynä noi ensimmäisessä viestissä luettelemani naurettavat syyt.
Ihmistyypistä varmaan kiinni, toiset tavoittelevat omaa onnea hinnalla millä hyvänsä, eivätkä osaa tavoitella onneaan niiden puitteiden varassa, mitä heillä on.
Aloitin muuten viestini sanoilla "puolensa ja puolensa..", tarkoitin kirjoittamaani.
Kai se on jonkun mielestä mustavalkoisuutta?
Olen saanut äärikristillisen kasvatuksen.
Toivottavasti en ikinä tule ajattelemaan lapsiperheiden eroista yhtä kevytkenkäisesti ja ylimalkaisesti kuin valtaosa tälläkin palstalla.
Kai se on ihan luonnollista, etteivät sen kokeneet asiaa kovin pahaksi koekaan, eihän heillä ole kokemusta paremmastakaan.
Arvomaailmaeroja, toiset ovat ihan pienestä jo kasvaneet sellaiseen kertakäyttökulttuuriin ihmissuhteissa(kin), toiset eivät.
Siinä se suurin syy, miksi itse pysyttelen kaukana eroperheistä tulevista miehistä.
Ei mulla muuten ole mitään vastaan, on mun omassakin lähipiirissä eronneita.
Eron pääasiallinen vaikutus ei ajoitu varhaislapsuuteen tai teini-ikään. Se nousee esiin aikuisen ihmissuhteissa, kun tulee aika valita elämänkumppani ja perustaa uusi perhe. Erolapsen kypsyminen ja aikuistuminen voi viivästyä, vaikka hän ulkoisesti näyttää ikäistään kypsemmältä. Hän voi näennäisesti itsenäistyä ja aloittaa seurustelusuhteet varhain, mutta ne eivät vastaa nuoren sisäistä todellisuutta.