Erilaiset äidit keskustelua.. Melinda..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kfkfkf
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Itseasiassa tunnen tuon Teemun..
Ei herättänyt erikoisempia tunteita, hienoa että sai vihdoin toivomansa vauvan :)

Mut voisin kyllä kuvitella omienkin fiiliksien olevan tollanen "kenen tää on, mikä tää on, onko tää totta?"- fiilis vuosien lapsettomuuden jälkeen.
 
Puolella silmällä katsellu ja vaikuttaavat todella ihanilta ihmisiltä ja tosi sulosta jotenkin tuo äitin kuvailu kuinka ei vielä ymmärrä et tämän vie sitten mukanaan kotiin :)
 
Mä itkin melkein koko jakson. Pystyin niin samastumaan kaikkiin niihin tunteisiin (itse ollut myös hoidoissa). Varsinkin lopussa kertoi negatiivisista tunteista jotka oli kuin omasta suustani kun lapseni syntyi. Toivottavasti Melindalla jo paremmat fiilikset :)
 
[QUOTE="Aapee";27524723]Oliko tuo teemu lastenkodin johtaja?[/QUOTE]

Ilmeisesti tällä hetkellä, mutta on vähintään ollu hoitajana.
Itseasiassa samassa laitoksessa, jossa itse nuorena ollut :)
 
Ihana pari, kaikkea hyvää heille ja toivon että lapsia siunaantuu vuosien varrella heille myös lisää! :) Melinda vaikutti oikein avoimelta tuoreelta äidiltä jolla hieno voimavara kun osaa puhua tunteistaan ja ihanasti mies huolehti lapsesta sekä vaimostaan! :)
 

Yhteistyössä