Eilen naureskelin niitä penistilastoja, ja sitä, että suomalaisen miehen peniksen keskimitta on alle 14 cm

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja nolona
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
En ole mieheni vehjettä koskaan mitannut, enpä kehtaisi, eikä sille ole mitään tarvetta. Olen itse arvellut sen noin 15 tai 16 cm pitkäksi, mutta ketjua lukeneena ja viivotinta kädessä pidettyäni saattaa olla, että totuus on lähempänä 13-14 cm. Mutta mitä väliä, kunnon kyydit sillä saa. :p

Ja välillä meinaa sattuakin, kun pohjaan asti osuu.
 
Aina muuten puhutaan vain pituudesta eikä oteta huomioon, että onhan sillä paksuudellakin merkitystä.

Ei siitä isosta munasta iloa ole jos mies ei osaa käyttää sitä.
 
Jos keskimitta on 14cm, ni mulla ei sitte keskimittaisesta tai pienestä olekaan kokemusta ollenkaan. :p

Paksuudellaki on tosiaan merkitystä. Jos halkaisija on joku 4,5cm, ni sehän ei tunnu kovin hyvältä ku on liika paksu.
 
Mulla on ennen miestä ollut kokemusta laidasta laitaan. Vastaan on tullut 2 todella pientä, minua säälitti ne jätkät, ne eivät edes osanneet käyttää niitä oikein.
Yksi yli 20 senttinen on tullut vastaan ja se kävi ihan sairaan kipeää, se oli muistaakseni 23 cm. ja hirveän paksu kaiken lisäksi. Hirviöpenis, jollla ei tehnyt mitään, kun ei se äijä edes lauennut vaikka kuinka yritin. : /
 
[QUOTE="vieras";23516972]Horo pillu tarttee jättimunaa.[/QUOTE]

Onko se meidän normimulkkuisten ongelma ja sitäpaitsi sitä jättimunaa ei löydy pelkän ihonvärin tai kansalaisuuden perusteella. Joten onnea etsintään sillä pienimunaisia on kaikissa kansalaisuuksissa ja jättimunat harvinaisia. Jos tummilla on keskimäärin n. 2cm pidempi niin eihän tuollaista eroa erota kukaan silmällä.

Eli tummien koosta jauhaminen on mitä ilmeisemmin tummien itsensä kehittelmä myytti ja paskapuhetta.
 
Mun miehellä muutaman sentin lerppu löysänä (oikeesti! :D ), mutta juhlakunnossa n. 17cm ja halkasija joku 14cm. Nam! :P

50415_111688668874536_2572853_n.jpg
 
Itsekkin mietin tuota koko asiaa. No, päätettiin miehen kanssa mitata. 21cm häpyluusta pituutta. Alaspäin käyrä (meinaa taju lähteä takaapäin jatkuvasta orgasmista. Hankaa ihanasti g-pistettä.). Paksuus 4-4,5cm ja ympärysmitta 13cm tai vähän yli. terskassa ympärysmitta 15cm. Tiesin että hän on isokyrpäinen mutta en tiennyt että hän on NOIN iso. Jokus tokaissut että mitä jos menisi pornoleffaan :D
 
Siis, tehäämpä kerralla selväks. Kaikki penikset ovat erilaisia.. niihin vaikuttaa geeniperimä, ja kasvu, ja ravinto. Jos jonkun penis on erektiossa 14 cm, ja toisen kulli seisokissa 18, 5, niin siinä ei ole mitään outoa.. noin 1:llä kymmenestä on yli 18cm, ja noin 5:llä kymmenestä on alle 15, joten se tekee keskipituudeksi 16 cm! Ja näillä jutuilla ei mitään välii ole.. jos joku ei ole tyytyväinen omaan vehkeeseensä, niin kehittimet on keksitty.. ja toinen tärkeä asia, miehenä voin kertoa, että paksuus on tärkeämpi seikka, kuin pituus.. ja muutenkin kuinka käyttää kullia, on aika tärkeä myös :) itse 17,5/4 pitkänä voin kertoa, että kaikki ollu tyytyväisiä! Ja noi 25 cm puheet aika perättömiä.. tottakai jätkillä on jättipenis, koska ovat nettipalstoilla. Kundit, joilla on 17cm tai pidempi, voivat olla onnellisia. Olen kihloissa, ja nainen tyytyväinen :)
 
Kertokaa joku miten tuo paljon puhuttu löysyys ja peniksen pituus oikein liittyy toisiinsa? Aina löysäpilluiset ja isoihin mielistyneet naiset tulee esille näissä keskusteluissa kuitenkin..

Eihän löysyys vaikuta pillun syvyyteen mitenkään ja toisin päin. Mulle menee ihan helposti mieheni 20cm (piti mitata kun kortsut ei sopineet) sinne pohjaan saakka ja se on ainoa jonka kanssa olen yhdynnässä saanut, mutta normaalia paksumpi aiheuttaa jo suoranaisia vammoja. Olenko silti löysä, vaikka lihakset huippukunnossa jne, mutta kun syvyyttä löytyy? Vai onko se ns. pohjakosketus sitten miehelle niin nautinnollinen?
 

Similar threads

Yhteistyössä