Cipramil-kokemuksia?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pikkelssi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Pikkelssi

Uusi jäsen
11.12.2005
20
0
1
Sain väsymykseen ja masennukseen 20mg 1tabl/pv. Migreenitaipuvaisena nyt imetyksen aikana migreeni on jo palannut. Esikoisen aikaan vasta imetyksen loputtua ja kuukautisten alettua (silloin ei siis lääkitystä). Olo on muuten pirteä eikä tarvitse unta enää yhtä paljon. Unia näen enemmän ja muistan ne herättyäni - tosin hiukan levottomia unia :)

Kuka käyttää myös ja mihin? Mitä sivuvaikutuksia? Kuinka kauan? Onko joku lopettanut ja kuinka pitkän käytön jälkeen? Vieroitusoireita?
 
Söin cipramilia tuon saman annoksen ku sie yli vuojen. Sivuvaikutuksia oli tajuton jalkojen ja käsien hikoilu lääkityksen alussa ja migreeniä oli tosi useesti. Ku lopetin lääkityksen, jonku aikaa hikoilutti kauheasti, kainaloista valu hiki vaikka oli vähän vaatetta. Tätä kesti jonku viikon. Mitään muita vaierotusoireita en huomannu. Johtu varmaan siitä että lopetin yhtäkkiä. Yleensähän masennuslääkitys lopetetaan asteittain vähentämällä.
 

Similar threads

S
Viestiä
8
Luettu
3K
Seksi
nimimerkitön elli jatkaa
N

Yhteistyössä