BB-tyttöjen mitat?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Turilas
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

Turilas

Vieras
En nähnyt ohjelmaa, mutta siinä asukkaat mittasivat rinnan, vyötärön ja lantion ympärysmitat.
Kiinnostaisi vain tietää mitkä ne olivat?
-vois verrata omia raameja noihin hoikkiin tyttöihin ja miettiä miten pääsisi samaan..
 
Mä en nähnyt kyseistä juttua, mutta Tellulla on ainakin isompi maha, kun mulla, vaikka olenkin raskaana..Aika monella nuorella tytöllä on nykyään melko iso vyötärön ympärys. Jännä, kun ennen oli joko oikeasti lihavia tai sitten hoikkia, mutta ei tollaisia välimalleja. Onneksi paitamuoti on nykyään pidempää.
 
Aivan, sellainen kumma "päärynämalli" on yleistyny. Tai sitten enää ei tarvitse niin hävetä ja peitellä itseään kuin ennen.
-Mun pallomaha on jääny jumittamaan viimeisten kahden synnytyksen jälkeen, toivon saavani jotenkin motivaatiota sulattaakseni sen pois.
 
5,5kg, hieno saavutus, eikös se ole jo yksi vaatekoko?

Kyllä ehdottomasti pitäisi saada koko kansa tietää BB-tyttöjen -ja poikienki ptuus, paino, ja tytöiltä nämä mitat, ni voisi sitten ihmetellä niitäkin..

Mutta televisiohan lihottaa sen 3-5kg, tai niin sanotaan, eli kyllä ne aika hoikkia tyttöjä ovat.

Ja joo, mul on toi alamakkara ja ylämakkara.. Ku michelin-ukolla..
 

Yhteistyössä