Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja just:Kouluun voi aina hakea lykkäystä.
Alkuperäinen kirjoittaja kookosta:Mä varmasti menisin suunnitellun aikataulun mukaan. Kuitenkin lapset kehittyy niin eri tahtiin että se loppuvuonna syntynyt koululainen voi olla paremmin koulumaailmaan sopeutuvainen kun se alkuvuodesta syntynyt koululainen.
Mä en ole itse mitään muuta "hyvää" vielä keksinyt siitä että itse on syntynyt ihan vuoden alussa kun että täytti 18 ennen kun muut ikätoverit. Tosin siinä vaiheessa sillä ei ollu kauheesti väliä kun kavereita oli vuottaparia vanhempia ja nuorempiakin.
Alkuperäinen kirjoittaja Kippuravarvas:Ja on siinä huono puolikin kun on alkuvuodesta syntynyt..mun mies on ja se joutu oleen tosi pitkään kuskina kun oli eka joka sain ajokortin![]()
![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Kippuravarvas:Meillä on kaksi ihanaa loppuvuoden lasta.
Varmaan saa kakkaa niskaan kun tätä kysyt![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Kippuravarvas:Meillä on kaksi ihanaa loppuvuoden lasta.
Varmaan saa kakkaa niskaan kun tätä kysyt![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Kippuravarvas:Meillä on kaksi ihanaa loppuvuoden lasta.
Varmaan saa kakkaa niskaan kun tätä kysyt![]()
Miksi ihmeessä? Kai sitä toivoa saa.
Alkuperäinen kirjoittaja Ammu - The Valionauta:Meidän esikoinen on luokkansa paras, keskiarvo huitelee ysin pintaan ja on syntynyt joulukuun 18. päivä. Ei edes tehty mitään koulukypsyyskokeita, koska hänestä näki jo hyvissä ajoin, että pärjää kyllä. Ja jos näyttää, ettei pärjää, niin sit alottaa koulun seuraavana vuonna. Eihän se nyt maailmanloppu ole.